, wtorek 13 kwietnia 2021
Cieszyn: Przedszkola i żłobki jutro nie zostaną otwarte
Od środy 6 maja żłobki i przedszkola mogą ponownie zostać otwarte, ale tak się nie stanie w wielu miastach województwa śląskiego.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Przedszkola i żłobki jutro nie zostaną otwarte

UM
Od środy 6 maja żłobki i przedszkola mogą ponownie zostać otwarte, ale tak się nie stanie w wielu miastach województwa śląskiego. Rząd decyzję o otwarciu placówek pozostawił samorządom. W Cieszynie jak i w większości miast regionu placówki przynajmniej w następnym tygodniu pozostaną jeszcze zamknięte.

Wielu rodziców, szczególnie pracujących, ucieszyła informacja o wznowieniu działalności żłobków i przedszkoli. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę z obecnie panującej sytuacji, oraz procedur, które muszą być wdrożone by dzieci bezpiecznie mogły w placówkach przebywać.
Pomimo, iż świadczenia opiekuńcze rodzic może pobierać do 24 maja, to nie każdy pracodawca na taką sytuację się zgadza. Rodzice, którzy muszą wrócić do pracy zmuszeni będą dzieci do placówek posłać.

Kiedy otwarte zostaną żłobki i przedszkola w Cieszynie?

W sprawie wypowiedziała się burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz:
- Zgodnie z deklaracją informuję, że przedszkola i żłobki w Cieszynie nie zostaną otwarte 6 maja.
Dostosowanie do zaleceń Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia zwłaszcza w zakresie zapewnienia środków ochrony oraz dezynfekcji placówek wymaga czasu i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Otrzymaliśmy również dzisiaj pismo z Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego z prośbą o nie podejmowanie tej decyzji z uwagi na wzrost w ostatnich dniach liczby zachorować w naszym województwie.
Uważam, że taka decyzja może zostać podjęta tylko kiedy będziemy pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom i pracownikom bezpieczeństwo.
Musi to być wspólna decyzja przede wszystkim Was - rodziców, dyrektorów jednostek i burmistrza jako organu prowadzącego. Wiemy, że wielu z Was jest gotowych posłać dzieci do żłobka czy przedszkola, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby było to możliwe od 13 maja. Oczywiście jeśli sytuacja epidemiczna w Cieszynie nie ulegnie zaostrzeniu.
W związku z ograniczeniami liczby dzieci w grupach nie wszystkie chętne osoby będą mogły wysłać do żłobka czy przedszkola swoje pociechy. W związku z tym będziemy prosić o wypełnienie deklaracji, które znajdą Państwo na stronach internetowych miasta i jednostek bowiem wznowienie pracy przedszkoli i żłobków to wyjście naprzeciw potrzebom rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, tj. przykładowo pracowników służby zdrowia, służb mundurowych czy pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19. Ich dzieci w pierwszej kolejności powinny skorzystać z opieki instytucjonalnej. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama