, czwartek 22 kwietnia 2021
Burmistrz pisze bloga i atakuje
Bogdan Ficek zaczął pisywać komentarze na swoją stronę. fot: Wojciech TrzcionkaDodaj do Facebook

Burmistrz pisze bloga i atakuje

TWO
Burmistrz pisze bloga i atakuje

Halinę Bocheńską burmistrz zaliczył do grona radnych, którzy są nieuczciwi i postępują nieetycznie. fot. Wojciech Trzcionka

O nieuczciwość, brak etyki i skok na kasę oskarża radnych opozycji burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek w swoim pierwszym wpisie na blogu.
Ficek często korzysta z internetu. Jego oczkiem w głowie są „Pytania do burmistrza" zamieszczane na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego (pisaliśmy o tym w artykule „Burmistrz lubi krytykę"). Chętnie odpowiada na pytania internautów, ale nigdy nie komentuje wpisów przekonując, że na urzędowej stronie po prostu to nie wypada. Dlatego postanowił komentować bieżące wydarzenia na swojej prywatnej stronie internetowej.

— To nie jest typowy blog, bo nie będzie systematycznych wpisów. Będę chciał od czasu do czasu odnosić się do różnych wydarzeń — mówi nam Bogdan Ficek. A na stronie tłumaczy powody swojej decyzji: „Do uruchomienia zakładki na mojej stronie internetowej skłoniło mnie to, że nie wszystkie ważne wydarzenia w życiu miasta są komentowane w lokalnych mediach. Te zaś, które znajdują tam swoje miejsce, często przedstawiane są w sposób daleki od obiektywizmu. Chciałbym zatem mieć szansę na przedstawienie swojego punktu widzenia".

Na razie na stronie burmistrza (www.bogdanficek.pl) pojawił się jeden wpis, w którym Ficek komentuje niedawny „przewrót" w Radzie Miejskiej. Pisze, że zerwanie koalicji przez radnych Platformy Obywatelskiej pod jego nieobecność (był w sanatorium) było „nieuczciwe i nieetyczne", bo radni zobowiązali się do współpracy przez całą kadencję i „nie sygnalizowali, że nie podoba im się współpraca". „Moim zdaniem był to typowy skok na kasę" - dodaje burmistrz.

Halina Bocheńska (jeden z czterech „rozłamowców"), nowa przewodnicząca Rady Miejskiej, od nas dowiedziała się o blogu burmistrza. Zapewnia, że zerwanie koalicji w radzie nie było skokiem na kasę, jak nazwał to Bogdan Ficek. Jej zdaniem burmistrz niepotrzebnie zaognia i tak już gorącą atmosferę wokół rady. — Nie wiem o co chodzi burmistrzowi. Moim zdaniem nie czas na takie osobiste wycieczki. Są inne, ważniejsze rzeczy do zrobienia w mieście — mówi Bocheńska.
Komentarze: (80)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Takie informacje strony internetowej! Duże dzięki! Dzięki za dobry czas, odwiedzając gazetacodzienna.pl. To naprawdę przyjemność zrozumienie strony internetowej tak wypełnione ładne informacji. Dzięki!

jeżeli pani Bocheńska jest tak wspaniałą radną,to niech ofocjalnie poda swoje osiągnięcia.Co do Pana Burmistrza to chyba cieszyniacy nie mają wątpliwości co do jego zasług dla miasta pomimo tego,że poczynania radnych są tylko kłodami hamującymi postęp.

"Co do Pana Burmistrza to chyba cieszyniacy nie mają wątpliwości co do jego zasług dla miasta ..."

No i się zaczęło.Czekam na Tajemnicę Poliszynela,Lexxxa i innych internetowych "Pogromców",których komentarze,nie ukrywam,śledzę z ciekawością:)

drugiej połowie maja wyjechałem do sanatorium. Z tego powodu nie byłem obecny na sesji Rady Miejskiej w dniu 29 maja , na której to radni Platformy Obywatelskiej - Halina Bocheńska , Kazimierz Kabiesz , Zbigniew Plinta i Bolesław Zemła , zerwali jednostronnie umowę koalicyjną z radnymi " Wspólnoty dla Cieszyna " i dokonali z pozostałymi radnymi opozycyjnymi "przewrotu". Rezultatem tych działań było odwołanie z pełnionych funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej p.W.Brachaczka , v-ce przewodniczącą RM p.M.Kawulok i przewodniczących Komisji RM ( naturalnie odwołanie nie dotyczyło przewodniczących z PO ! ).

Podkreślić należy , że było to działanie nieuczciwe i nieetyczne , bo 17 listopada 2006 r.ci sami radni PO podpisali umowę koalicyjną "...na okres trwania V kadencji Rady Miejskiej Cieszyna tj. na lata 2006-2010." Mam oryginał tej umowy z podpisami ! Radni PO nie sygnalizowali również , że nie podoba im się współpraca w ramach zawartej koalicji lub , że budzi ich zastrzeżenia. Na pytanie dlaczego tak postąpili nie potrafili udzielić żadnej racjonalnej odpowiedzi.

O co zatem poszło? Oco chodzi? Jak mówi stare mądre powiedzenie : jak nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o pieniądze ! Moim zdaniem był to typowy "skok na kasę" . Radni PO i PiS założyli wspólnie klub radnych i we współpracy z radnymi klubu Nowa Koalicja ( SLD , Nasz Cieszyn i Żyj Godnie) znalezli szybko wspólny język i błyskawicznie obsadzili wszystkie stanowiska w Radzie.

Czas pokaże co to będzie oznaczało dla miasta i jego mieszkańców , a wyborcy w stosownym czasie dokonają oceny...

Moja pozycja jako burmistrza bezpartyjnego , wspieranego przez 9 radnych reprezentujących klub "Wspólnota dla Cieszyna" ( wszyscy też bezpartyjni ! ) , jest trudna. Mam przeciwko sobie 12 radnych. Poprzez działania radnych PO , PiS i SLD polityka wtargnęła na poziom samorządu lokalnego. Uważam , że to niedobrze , bo radni powinni kierować się dobrem miasta i jego mieszkańców ( tak przecież ślubowali...) nie zaś dyrektywami partyjnymi i rozkazami swoich partyjnych bossów.

Ale zaczekajmy jakie owoce wyda nowa koalicja...

niewiarygodne, proszę o inne opinie

jakoś to przeczy sobie...?

tak lubi, zadowolony z siebie...?
A Cieszyniacy to co...?

biedny burmistrz zostało mu tylko 9 radnych ze 'wspólnoty dla cieszyna. śmiechu warte .powinni zmienic nazwe na WSPóLNOTA DLA BURMISTRZA!!!!!!!!!!!!!!
Burmistrz i tak robi to co chce ważne sa jego interesy a nie dobro mieszkańców.czas na zmiany!!!!!!!!!!!!!!

człowiek utytułowany, wykształcony, uczacy kiedyś innych a dzisiaj skonfliktowany...
Co sie stało po drodze...? Jakieś kacze jaja...?

www.bogdanficek.pl)

Najwyższy czas że nastąpiły zmiany w Radzie miasta efekty poprzednika są smutne .Uważam aby dano szansę ,bo na nią zasługują .Prosiłbym panów Olbrychta ,Ficka o wychamowanie w naciskach na partię ,bo tę lekcję juz przerabialiśmy ,a na temat waszego gospodarowania szkoda mówić

Panie burmistrzu, tonący brzydko się chwyta...

Brawo Cieszyniak 52 . Sam chciałbym wiedzieć jakie osiągnięcia ma p. Bocheńska, chyba tak marne jak cały ten PiS . Żeby się dowartościować, to najlepiej twierdzić, że Burmistrz nie ma żadnych zasług . A ja dzięki niemu mieszkam w nowym bloku a moi znajomi nie mogą się nadziwić, że otrzymałem tak piękne lokum. Panie Burmistrzu po stokroć dzięki . P. Bocheńskiej i jej podobnym pobratańcom życzę szybko zakończonej kariery i oddania władzy tym , którzy się na tym znają .

No cóż, każdemu wolno pisać. Blog wszystko zniesie.

Fajnie - b. lubię czytać Pytania, chętnie poczytam i to... ( a p. Bocheńska uczyła mnie chemii, wtedy chyba jeszcze nie myślała o polityce i samorządności ; )

Mnie też. Do dzis jest niezłą laską ;-)

Ficek często korzysta z internetu. To chyba czyta wypociny fachmanów z tego forum.

Pan Ficek... kolejna odsłona bezradności. Od kiedy to kapitan, gdy okręt tonie jedzie do "sanatorium"? O tym, że PO chce opuścić gnuśne WdC, było wiadomo od kilku tygodni. A co do skoku na kasę, to było dokładnie tak; Pan doktór Ficek pojechał do "sanatorium" i pod swoją nieobecność chciał, by mu dano podwyżkę. Około 1800 zł brutto. (były o tym artykuły w GC). Radni zablokowali tę niczym nieuzasadnioną podwyżkę dla Ficka i jego Viceficków. Kto więc skakał po kasę, to chyba już zostało odsłonięte. W perfidny acz wciąż prymitywny sposób Ficek obmyślil sobie w szachowym umyśle swym, że na tej samej sesji "puści" też podwyżki dla radnch. I tu w swej marnej logice zawiódł się, a radni nie zawiedli mieszkańców i powyżki sobie nie uchwalili. Te fakty niech starym cieszyniakom przemówią co resztek umusłu, że to co Ficek pisze w blogu kłamstwa i granie na nucie współczucia jemu, biednemu, porzuconemu przy wódcy. Paradoxlanie, w myśl p Ficka, ta sytuacja nie jest dla niego trudna, bo teraz ma powód do tlumaczeń, że "wszystko to ci źli radni, którzy go nie słuchają" A On dobry gospodarz i ojciec wszystkich cieszynioków chce a nie może. WdC impotencją silne. Kołchoz Łukaszenki jak malowany. ps. Jeszcze na okrasę; "Festiwal Wakacyjne Kadry się dobrze przyjął w naszym mieście. Bogdan Ficek ps.2 To nie jest na prawdę śmieszne. Ten człowiek dysponuje 85 mln budżetu miasta. Zastanówcie się ci, którzy do tej pory popieracie kołchozowy standard władzy.

A co do odpowiedzi, jakich udziela Pan Ficek, to chyba warto się przyjżeć ich protekcjonalnemu stylowi. Warto też zastanowić się dlaczego nie są publikowane wszystkie pytanie, które są zgodne z regulaminem. Nie oczekujemy odpowiedzi na wszystkie pytania, jednak chcemy wiedziec ile z pytan zadanych jest godnych zaszczytu odpowiedzi burmistrza. A tego nie wiemy. To się jednak wnet zmieni, albo pan F będzie musiał zdjąć tę wspaniała formę komunikacji ze społecznością miasta ze strony www.um.cieszyn.pl

ludzie jakie zaslugi dla cieszyna?? o czym wy mowicie, ciagle zaciaganie jakichs kredytow na kolejne nie skonczone inwestycje, a traktowanie pracownikow um ponizej krytyki, moje zdanie P. Ficek powinien odejsc, moze wtedy zmieni sie klika w um c-n i drgnie cos na lepsze wladza juz zadlugo siedzi u steru w cieszynie czas na nowych

http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=1281

Pan Ficek... kolejna odsłona bezradności. Od kiedy to kapitan, gdy okręt tonie jedzie do "sanatorium"

doktór Ficek pojechał do "sanatorium" i pod swoją nieobecność chciał, by mu dano podwyżkę. Około 1800 zł brutto. (były o tym artykuły w GC). Radni zablokowali tę niczym nieuzasadnioną podwyżkę dla Ficka i jego Viceficków. Kto więc skakał po kasę,

Jeden niewinny komentarz , a wzbudził taką furię ! Ciekawe dlaczego ? Dla myślących odpowiedz jest prosta...

Eda zadał pytanie " czy rzeczywiści poszło o kasę?". Dlaczego nikt z zainteresowanych ( tych co zrobili skok na kasę ) nie wyjaśni nam o co im chodziło?Chyba ,że to prawda!!!

Mam nadzieje, że gburmistrz napisze na tym swoim blogu, kiedy zrezygnuje z urzędu.

Wierzę ,że wolna prasa zacznie kreślić mapę polityczną Cieszyna wg. umiejętności i zaangażowania autentycznie społeczników w życie miast. To niezwykle tyrudne zadanie. Nieszczęściem wszystkich lokalnych wyborów i tych państwowych jest to ,że ludzie kandydują bo jest ku temu okazja i opierają się jak to miało miejsce w Cieszynie o stowarzyszenia ,którym niejako na kredyt udziela się zaufania. Lizusowski charakter miała ta koalicja WDC i takich też wyłoniła kandydatów na radnych- dlatego wbrew osobistym zasługom, niektórym udało się w niej trwać przez 14 lat w kompletnym bezruchu za co cenę płaciliśmy my - wszyscy mieszkańcy i podatnicy tego miasta. Więc ten skok na kasę trwał 14 lat ,a wielu wartościowych mieszkańcow miasta odwróciło się od lokaklnej polityki i poszlo słusznie w biznes. Dziś z tych kręgów w sposób szczególny brakuje radnych- mających poijęcie o gospodarowaniu i planowaniu na przyszlość. Rozejżmy się dookola i porównajmy co dokonało się w okolicznych gminach, jak rozwija się Cieszyn po drugiej stronie Olzy.Popatrzcie jak oplotły nas swoimi mackami uchwały ,ktore praktycznie niczego obywatelowi w obrębie miasta nie wolno uczynić samemu jak nie upora się ze stertą zaświadczeń ,pozwoleń ,uiszczanych opłat za byle co. Na efekty nie trzeba długo było czekać .Cieszyn cofnoł się w rozwoju a główna ulica handlowa jest ponownie zaniedbana jak20 lat temu. Opłaty w Cieszynie należą do najwyższych i płaci się praktycznie za wszzystko. Osobiście nie znam urżędującego burmistrza poza tym naszym ,który odważył by się zarzucić radnym skok na kasę na sesji na której sam występował o podwyżkę dla siebie. W tej sytuacji skargi ,ktore wpływały na burmistrza na jego niewłaściwe zachowanie w trakcie przyjmowania stron dowodzą samym radnym ,że ten który zarzuca im działanie z niskich pobudek ,tak też w sposób nieprawdziwy publicznie głosił nieprawdę(skargi mieszkańców w dokumentach). Trzeba było tylko odczekać aby to grona popleczników z rady doświadczyło na sobie ,że osoba stojąca na świeczniku w Urzędzie mocno kopci. Upupiony samorząd podnióśł się i przeciw jawnej i lekce ważącemu sprawowaniu urzędu należy powiedzieć nie. Spisane są czyny i rozmowy. Ufam ,że z tej drogi rada nie zejdzie a samorząd odzyska to ,czego latami go pozbawiano a radny stanie się z powrotem Panem Radnym i Panią Radną. Tylko głos wolny wolność ubezpieczyć może. Oczekujemy zmian we właściwym kierunku.

A nich burmistrz pisze. Ma takie same prawo jak wy wszyscy na tym forum...

Глаза у нее довольно красивые для провинциалки.

Pani przewodnicząca bocheńska jako przewodnicząca naszej Rady Miejskiej to doskonały dowód na kryzys demokracji w naszym mieści. To osoba bez umiejętności logicznego, perspektywicznego myślenia. Dlaczego została wybrana doprawdy nie rozumiem. Nie wiem jak ona ma kierować naszym miastem. Pan Ficek ma wizję rozwoju miasta taką, a nie inną. Zrozumcie, że jeśli w mieście nie będzie kanalizacji , dobrej wody, uregulowanych spraw własności, bezpiecznych i estetycznych ulic, spokojnych osiedli to żadne obiecnanki nie pomogą. W tym układzie kultura, rekreacja sport ma drugorzędna wartość, ale nie podrzędną - trzeba umieć zrównoważyć rozwój i wierze, że w odróżnieniu od bocheńskiej i reszty karierowiczów, dr inż. Ficek będzie to umiał zrealizować; i proszę mi nie pisać o ustawie gminnej bo znam ja na pamięć, jeśli rada jest sensowna to pozwoli burmistrzowie działać, a o to mam największe obawy - to na tyle refleksji.

a co konkretnego zrobiła ekpia Pana Ficka dla Cieszyna? kanalizacja w Krasnej miała być już 6 lat temu, a na razie nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie była... ulica Stawowa czy Bielska są w opłakanym stanie... Straż Pożarną wywalili do Marklowic - zanim strażacy dojadą na miejsce, cały dom może być już spalony. Pytam się, dlaczego nie ma jeszcze monitoringu miasta... Jest to bardzo przydatne i pozwala na szybkie wyłapywanie chuliganów i przestępców (odsyłam do portalu www.policja.pl i odcinków "TOP Kryminał", gdzie pokazywane są zdarzenia z monitoringu Warszawy, a jeśli komuś wydaje się, że jest to bezzasadne, to odsyłam do www.crimi.pl , gdzie pokazana jest ilość przestępstw dokonanych na terenie Cieszyna). Ekipa Pana Ficka zawaliła sprawę z festiwalem Era Nowe Horyzonty. Mam wyliczać dalej??? a jeśli mówi się o skoku na kasę, to czy Panu Fickowi coś się nie pomyliło? czy zarabianie ok. 10 000 zł na miesiąc i chęć podwyżki nie jest czasem "skokiem na kasę". To jest czysta hipokryzja ekipy WDC. Cieszyn w ogóle się nie zmienił od czasu, kiedy Pan objął stanowisko... W tym momenci nie jestem zwolennikiem ani PO, ani WDC, ani PiS czy innej partii, która chciałaby "rządzić" - pardon administrować, bo w Polsce ani Polską nie da się rządzić. Jako mieszkaniec tego miasta żądam zmian i mało mnie obchodzi zwalanie winy na starostwo (dotyczy to głównie sprawy remontu dróg)... Zarówno w ratuszu jak i w starostwie dzieje się źle i nie trzeba tu być specjalistą, żeby to zauważyć. Od lat w tych instytucjach widzimy te same, bezproduktywne twarze. Ci ludzie wydają się przyspawani do swoich stołków, ale mam ogromną nadzieję, że w 2010 roku obywatele tego miasta i powiatu pójdą po rozum do głowy i poprzez udział w wyborach zmienią oblicze naszego regionu, a śmieszni ludzie zostaną odspawani od swoich stołków, a jeśli nie daj Boże znowu ich wybierzemy, to przestaną bawić się w "wielką politykę", której naoglądali się w TVN 24, czy innym kanale informacyjnym i wezmą się do prawdziwej i efektywnej pracy.

Nie wiem ,kto ale przypuzczam ,że ktoś z bezpośredniego otoczenia Pana Ficka ,usiłuje zarzucić Pani Bocheńskiej ,że jest osobą bez wizji i nie odpowiedzialną. Myślę ,że akurat jej rola do końca tej kadencji będzie rolą ratownika ,który będzie trzymał jeszcze tę radę w "kupie". Wszyscy powinni wiedzieć ,że rolę wykonawczą w każdej gminie pełni burmistz a nie przewodniczący rady. Zatem ,niczego się proszę do końca kadencji proszę nie spodziewać. Pan Ficek ma komfortową sytuację ,bo może powoływać się ,że ma mniejszość w radzie i dlatego nie mógł niczego dokonać mimo ,że ma wizję rozwoju miasta, natomiast może bezkarnie on lub jego otoczenie zarzucać przewodniczącej ,że takiej wizji nie ma i niczego nie dokona- bo Ona nie ma z mocy ustawy samorządowej takiego zamocowania. W tej sytuacji działaniem w interesie miasta była by rezygnacja burmistrza ,który stracił zaufanie większości członków Rady Miejskiej. Prawda jest taka ,że spore grono z tych 9 osó ,które mu pozostało podobnie jest zniechęcone do takiego stylu sprawowania władzy przez swojego lidera. Trzyma ich obawa przed całkowitą kompromitacją. To właśnie postawa przewodniczącej jest taka ,że jeszcze to się jakoś trzyma.

Skandalicznym wg mnie jest twierdzenie burmistrza Ficka ,że oto członkowie koalicjanta z PO dokonali skoku na kasę razem z radnymi opozycyjnymi. Powinien ich za to przeprosić. Biorą jedynie to co uchwaliła i z tego czerpała przez 14 lat niby "bezpartyjna" WdC. Pamiętajmy ,że właśnie opozycja sprzeciwiła się planowanym przez WdC kolejnym podwyżkom diet i uposażeń burmistrzów i Rady. Tekst zamieszczony w blogu Pana Ficka jest prymitywny i w sposób chamski umotywowany. Oddaje obraz osobowości jego autora. Czytajcie,a on niech pisze- prawdę poznacie.

....... NAUCZYCIELE I LEKARZE są organicznie niezdolni do rządzenia, zarządzania i kierowania jakimikolwiek instytucjami. Wynika to faktu, że nigdy nie pracowali w organizacjach lub przedsiębiorstwach, które kierowały sie rachunkiem finansowym i musiały działać w warunkach konkurencji rynkowej. Ww.grupy zawsze dostawały pieniądze z budżetu i nigdy ich nie zarabiały. Dlatego przenigdy nie powinni byc dopuszczani do zarządzania szkołami, szpitalami, uczelniami itp, a dopuszczenie ich do władzy w mieście/powiecie/kraju to już prawdziwe igranie z ogniem. Efekty widzimy na każdym kroki.

jaki burmistrz - taki blog nic dodać nic ująć...
p.s.
ciekawe czy sa tam błędy ortograficzne - tak jak w pytaniach do burmistrza z dnia 2008.05.09 w sprawie oswiadczeń majątkowych w słowie "ukażą"...
człowiek który na każdym kroku obnosi się ze swoim wykształeceniem i dwoma tytułami naukowymi robi błędy ortograficzne,a przed opublikowaniem tekstu na publicznym (i urzedowym) forum go nie sprawdza....i podpisuje sie pod nim....
to już najlepiej świadczy o tym jakiego mamy burmistrza....

mam takie pytanie do burmistrza-czy zasiadanie w radzie nadzorczej spółki i piastowanie urzędu burmistrza w mieście które ma świadczone usługi przez tę spółkę jest moralne i nie moze być uznane za skok na kasę ?
jak się chce oceniać innych - to wpierw trzeba być samemu kryształowo czystym................

Czytam te rózne komentarze i tak Wam powiem, że czuję w nich jakaś nieszczerość, zacietrzewienie a co najgorsze brak patrzenia w przyszłość i propozycji, propozycji. Niby osoby piszące są zatroskane miastem ale czy napewno? Nie ma w tych pisaninach czasem zwykłej chęci odreagowania na własne niedostatki i problemy, poniżenia kogoś zwyczajnego kopania? Jakże często zapominamy o tym że nikt nie jest doskonały a uczciwe ocenianie kogokolwiek jest najtrudniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka.Naprawdę łatwo nam przychodzi w internecie rzucanie kamieniami, nawet jako pierwszym. Pomyslmy jak to zrobić aby te nasze oceny ludzkich postaw i dokonań w czasie wyborów były jak najlepsze, jak to zrobić żebysmy wybierali najlepszych z nas . Tu jest wielka rola dla lokalnej prasy dla Codziennej też. W tym poszukiwaniu sensacji, rzeczy które moga zainteresować czytelników, gdzies zupełnie zatracamy możliwośc trzeźwych ocen tego co sie naprawdę dzieje w samorzadach. Nie jest dla mnie ważne czy radny,wójt lub burmistrz jest kobietą czy chłopakiem,czy ma fakultety czy nie, tylko co zrobił w czasie który mu był dany. Burmistrz powinien jasno i publicznie powiedzieć jakie miał i ma plany a nazwani "przewrotowcami" powinni tez konkretnie wreszcie nam powiedzieć co mają konkretnie zamiar zrobić z ta swoja wiekszością dla miasta. Ci sie pojawi w budżecie przyszłego roku czego dotąd, pomimo swoich staran (opiszcie je chcemy to wiedzieć a jak nie opisza sami to dziennikarze dla Was gratka i praca) nie udało sie przforsować. Konkretnie obie strony. Zmusmy ich do tego. Bedziemy mieli co oceniać w 2010 roku .A jesli jeszcze do tego GC dołoży obiektywne analizy porównawcze typu ile kasy na mieszkańca która gmina zdobyła, ile srodków spoza budżetu na mieszkańca na edukację , ile km asfaltowych dróg, chodników , m2 ocieplonych ścian w gminnych obiektach, kanalizacji, wodociagów ile imprez kulturalno-sportowych ile decyzji wydanych z naruszeniem prawa. To tylko przykłady. Stwórzmy razem ich listę a GC zrobi co trzeba.

Normalne. Jedni za - drudzy przeciw. Przyglądam się Cieszynowi - mam nadzieję obiektywnie od wielu lat - i szczerze mówiąc nie rozumiem tej zajadłości (jednak mniejszości mieszkańców). A może jednak rozumiem... Rzeczywiście dość łatwo jest rzucać kalumniami na osoby publiczne - jakie to ludzkie - jak cudownie łagodzi nasze frustracje, zawiedzione ambicje, chore pragnienia i niespełnione sny o potędze. Proszę pokazać mi inne podobne do Cieszyna miasta w tym kraju gdzie działoby się tak dużo jak tu. Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiam zazdrości Cieszynowi (pod wieloma względami). Po za tym Cieszyn nigdy nie będzie metropolią, nigdy nie będzie Wrocławiem, Warszawą czy Krakowem - i dobrze. Mam czasami wrażenie, że Ci piewcy dynamicznego rozwoju miasta są w jakiejś malignie. Ja chciałbym aby Cieszyn był sennym przygranicznym, turystycznym miastem. Bo taki był i niech taki zostanie. Proszę nie zróbcie nawet w marzenich z tego miasta cudaka - pędzacego w niewiadomo jakim kierunku. Myślę, że Burmistrz ma prawo po swojemu opisywać to co dzieje się wokół niego choć uważam, że pisanie blogów, pozorny dialog (taki środek przekazu - niestety) na stronach urzędu to chyba błąd. Panie Burmistrzu po co?

Proponuje każdej ze stron zrobić krok do tyłu i zostawić przed sobą neutralne przedpole. Proszę stwierdzić, co nas łączy i jakie tematy nie są kontrowersyjne... Niech wszystkich połączy jakiś jeden nurt. Inaczej, całe ciało samorządowe nie ma racji bytu i musi się rozpaść.
Nie jestem za panem burmistrzem, ale szanuje demokratyczny wybór Cieszyniaków!
Panie Wojtku, ma Pan na karku odpowiedzialne zadanie dla Cieszyna! Życzę na tej drodze pomyślności ...

pp. Ficek Matuszek Cybulski to wielcy hamulcowi tego miasta, i to od lat. Wystarczy. Cieszyn zasługuje na mądrych i uczciwych ludzi w ratuszu.

Czasami jak się puści hamulec - czy to z górki czy pod górkę - to się można nieźle poobijać.

kabzę sobie można ponabijać, ot i tyle...

święta Prawda !

10.000 brutto to ok. 6500 netto. Rzeczywiście straszna kabza - szczególnie jak na burmistrza.

"dom nasz cieszyński to nie prywatna kołchoz cwaniaczków i politykierów" (ja)

rada nadzorcza, diety itd. Czy burmistrz publikuje oświadczenie o stanie majątkowym? chętnie zweryfikuję tam te liczby. A 10000 to bardzo dużo. średnia w Polsce to 3000 brutto. Tłumaczenie, że za mało jak na burmistrza nietrafione - ten burmistrz wg mnie nawet na polowe tego nie zasługuje. Nie nadaje sie po prostu na to stanowisko.

proszę, zostawcie gościa w spokoju, wybierzemy innych!

Pieknie napisane - w tych paru słowach zawarta jest cała prawda o samorządach. Rzadzic się samym w danym srodowisku jest najtrudniej ale chyba nic dotąd mądrzejszego nie wymyslono w kręgu mysli społeczno-politycznej organizacji swiata.Małego Świata. Czytam te wypowiedzi i nie widzę w nich chęci poprawiania , artykułowania czego chcemy, jakiego Cieszyna oczekujemy jakiej polityki radnych czy działań władzy. Brakuje z obu stron konkretów, choć burmistrz na swojej stronie coś tam informacji zamieszcza ale sa one zbyt ogólne. Trzeba analizy i oceny potrzeb jakie są w róznych dziedzinach życia miasta żeby to potem zestawić z faktycznymi działaniami i wyborami jakich dokonują radni. My poprzez prasę , wolna prasę mamy sie dowiadywać kto z czym jest i dlaczego. Nierozumiem dlaczego o tym nikt nie pisze. Kiedy sie przegląda prasę lokalną na zachód od Odry to tam głównie właśnie o tym piszą. Jakie sa problemy zgłoszone , jakie potrzeby, jak to się ma do mozliwosci finansowych w danym roku jaka jest strategia postepowania na kilka lat do przodu i dlaczego przyjeto takie rozwiazania a nie inne. Dlaczego wybrano do budżetu te inwestycje i wydatki a nie inne. A my o fladze albo o płacach - a to smieszne i małostkowe , to ile ma zarabiać burmistrz miasta Cieszyna? Jak będzie Pan Lizoń, Pani Bocheńska, Kabierz , Olbrycht czy jeszcze ktoś inny to ile mu damy? Takie sa płace samorządowców w tym kraju i mimo wszystko wcale nie są wysokie jak na zakres odpowiedzialności tylko ustawodawca wymyslił jakis smieszny system ich przyznawania. Powinno byc od wielkosci miasta czy gminy. To absurdalne , wójtowie z małych gmin Chybie,Dębowiec czy Brenna maja zarabiać więcej czy co, a słyszał ktoś o jakichś inwestycjach w tych okolicach. Miastu moim zdaniem brakuje uzgodnionej z wiekszością wizji jakie ma być w przyszłości co chcemy zachowac a co zmienić i dlaczego. Ja żeby nie było niejasności chcę Cieszyna takiego jaki jest z jednak wieloma poprawkami.

"Czytam te wypowiedzi i nie widzę w nich chęci poprawiania , artykułowania czego chcemy, jakiego Cieszyna oczekujemy jakiej polityki radnych czy działań władzy." Czy w swoim poście nie dałem jasno do zrozumienia, czego niektórzy mieszkańcy chcą? Czy naprawa dróg (Stawowa, Bielska), monitoring miasta, straż pożarna bliżej Cieszyna, kanalizacja Krasnej, festiwal filmowy z prawdziwego zdarzenia to za mało konkretnych argumentów? Mogę wymienić jeszcze kilka... Kontrowersyjny most na Olzie - albo tak albo nie - czy to tak trudno się zdecydować ? Akurat jestem negatywnie nastawiony do tej inwestycji, ale każdy może mieć inne zdanie. Poprawienie "ścieżek" rowerowych na terenia miasta i powiatu (zadanie dla starostwa i ratusza). Większe finansowanie sportu w naszym mieście... Może z pomocą miasta udałoby się odtworzyć seniorską drużynę koszykarską na przywoitym poziomie. Można wymieniać i wymieniać. Wydaje mi się - z całym szacunkiem -, że Ci, co bronią Pana Ficka, całej tej ekipy zarówno w ratuszu i starostwie, albo są przyjaciółmi "rządzących" albo żyją w zupełnie innym świecie od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama