, poniedziałek 6 lipca 2020
7 grudnia na Cieszyńskim Rynku  zaprzysiężenie kandydatów Wojsk Obrony Terytorialnej
Blisko 150 kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się w jednostce w Gliwicach.  fot: arch.WOTDodaj do Facebook

7 grudnia na Cieszyńskim Rynku zaprzysiężenie kandydatów Wojsk Obrony Terytorialnej

UM
7 grudnia na Cieszyńskim Rynku  zaprzysiężenie kandydatów Wojsk Obrony Terytorialnej

W szkoleniu udział biorą osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową. W trakcie wcielenia kandydaci zostali umundurowani, otrzymali ekwipunek oraz załatwiane zostały kwestie ewidencyjne.


7 grudnia na Cieszyńskim Rynku  zaprzysiężenie kandydatów Wojsk Obrony Terytorialnej

Podczas tych 16 dni największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, taktykę oraz zasad zachowania na polu walki.

Blisko 150 kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się w jednostce w Gliwicach. Po 16. dniach intensywnego szkolenia większość z nich zasili nowotworzony batalion w Cieszynie.

W szkoleniu udział biorą osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową. W trakcie wcielenia kandydaci zostali umundurowani, otrzymali ekwipunek oraz załatwiane zostały kwestie ewidencyjne. Ochotnicy poddawani zostaną również ocenie sprawności fizycznej, która obejmuje „test wejściowy”. Wyniki będą wykorzystane w dalszej służbie. Po roku na teście sprawnościowym, oceniony zostanie postęp jakiego dokonał żołnierz przez 12 miesięcy szkolenia.

Podczas tych 16 dni największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, taktykę oraz zasad zachowania na polu walki. Kandydaci nauczą się też udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. „Szesnastkę” kończy przysięga, która odbędzie się 7 grudnia o godz. 9:00 na rynku w Cieszynie.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w ubiegłym roku. Jest pierwszą brygadą, w której będą służyć psy poszukiwawczo – ratownicze. Właśnie trwa wdrażanie programu pilotażowego GPR K9 WOT.
W tym roku brygada rozpoczęła także formowanie dwóch nowych batalionów – cieszyńskiego w województwie śląskim oraz brzeskiego w województwie opolskim.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - WOT daje więc możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą.

Wojska Obrony Terytorialnej przejęły już obiekty dawnych koszar wojskowych w Cieszynie. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się tam pierwsze wykłady i ćwiczenia

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama