, środa 29 września 2021
Wakacje w harcerskim styluDodaj do Facebook

Wakacje w harcerskim stylu

MACIEJ ANTKIEWICZ
Wakacje w harcerskim stylu

Tegoroczne wakacje były intensywnym czasem dla członków Hufca Ziemi Cieszyńskiej. Instruktorzy, jak co roku, zorganizowali dwie formy wypoczynku: kolonię zuchową w Drogomyślu dla najmłodszych i obóz harcerski w Pogorzelicy dla starszych dzieci i młodzieży.

Do Drogomyśla - malowniczej miejscowości nieopodal Strumienia - na zaproszenie Piotrusia Pana i Dzwoneczka przybyło czterdzieścioro dzieci. Okazało się, że gospodarze Nibylandii mają nie lada kłopoty - wskutek kłótni utracili magiczny pył, dzięki któremu mogli latać. Uczestnicy kolonii podjęli wyzwanie i, podróżując przez kilkanaście dni po całej magicznej krainie, zdobywali składniki potrzebne do stworzenia srebrzystego proszku. Odwiedzili między innymi Indian, gigantyczne robale oraz przepiękne syreny morskie. Aż wreszcie nieustraszone zuchy zmierzyły się z groźnymi piratami. Dzieci oczywiście sprostały zadaniu - Piotruś Pan i Dzwoneczek znów mogli latać!

W trakcie kolonii na dzieci czekały również inne atrakcje. Pewnego dnia wszyscy wyruszyli na podbój Równicy, gdzie znajduje się Górski Park z kinem sferycznym czy basenem z rowerkami wodnymi.

Tradycyjnie i w tym roku harcerze wraz z uczniami szkół Powiatu Cieszyńskiego wyruszyli w długą podróż nad morze do Pogorzelicy - małej turystycznej miejscowości – by spędzić tam dwa tygodnie w iście obozowych warunkach.

Cały obóz składał się z trzech podobozów, dzięki czemu każdy uczestniczył w zajęciach dostosowanych do jego wieku. Podobozy stały się podłożem tegorocznej fabuły - każdy z nich był dzielnicą miasta zakładanego przez obozowiczów wcielających się w role kolonistów. Codziennie powstawały nowe zabudowania ściśle związane z programem – młodzi uczestniczyli między innymi w zajęciach pierwszej pomocy, stawiając szpital, czy w zajęciach z technik harcerskich, budując harcówkę. Postępy obrazowała makieta, na której każdego dnia pojawiały się nowo powstałe budynki. Wiele czasu obozowicze spędzili także na plaży i leśnych polanach. Nie obeszło się również regularnych wypraw do centrum Pogorzelicy. By tradycji stało się zadość nie zabrakło wieczorów przy wspólnym ognisku, gdzie uczestnicy prezentowali efekty swojej pracy.

Podczas obozu odbyły się dwie interesujące wycieczki. Jedna z nich do Kołobrzegu - nadmorskiego miasta obfitującego w atrakcje takie jak latarnia morska, port, czy muzeum militarne. Druga do Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławeńskim, gdzie odwiedzający przenieśli się w niezwykły świat rodem z Władcy Pierścieni.

Dla wszystkich uczestników harcerskich wakacji był to niezwykły czas, w którym mogli nauczyć się samodzielności, poznać harcerskie ideały i przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla spragnionych powtórki wrażeń mamy dobrą wiadomość. Kolejne wakacje w harcerskim stylu już za rok!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama