, czwartek 28 marca 2024
Siatkarze z Cieszyna ponownie na podium Mistrzostw Polski Old Boy

GRZEGORZ WANAT

W dniach od 6 do 8 czerwca 2014 r. w Drzonkowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w Piłce Siatkowej, w których drużyna MOSIR-u Cieszyn wywalczyła brązowy medal. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 55 najlepszych drużyn z całej Polski, które rywalizowały ze sobą w kategoriach wiekowych od 35 do 60 lat. W najmłodszej kategorii startowali tak znani zawodnicy jak: S. Świderski, P. Papke, G. Szymański, R. Szczerbaniuk, P. Lipiński.

Drużyna MOSIR-u startowała w kategorii powyżej 50 lat i była to najliczniej obsadzona kategoria (15 drużyn). W eliminacjach nasza drużyna wygrała 3 kolejne mecze (2:1 ze Szczecinem, 2:1 z Zieloną Górą i 2:0 z Leskiem) i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale wygrała z drużyną z Nowego Sącza i w półfinale spotkała się z faworytem - Płomieniem Milowice gdzie doznała pierwszej porażki 2:0. Po przegranym półfinale spotkała się z drużyną z Łodzi w walce o brązowy medal, zwyciężając 2:0. Jest to kolejny wielki sukces siatkarzy z Cieszyna w tej kategorii wiekowej.