, środa 8 kwietnia 2020
Oświata tematem przewodnim XXIV sesji Rady Powiatu
XXIV sesjaRady Powiatu fot: F.J.DRALDodaj do Facebook

Oświata tematem przewodnim XXIV sesji Rady Powiatu

DOMINIKA RYCHŁY
Oświata tematem przewodnim XXIV sesji Rady Powiatu


Oświata tematem przewodnim XXIV sesji Rady Powiatu

Fot:FJD

Stan realizacji zadań i wyniki egzaminów maturalnych oraz zawodowych w roku szkolnym 2015/2016 były nowym tematem poruszonym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyna, która odbyła się we wtorek, 25.10.br

Członkini Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, Lilla Salachna-Brzoza podsumowała ubiegły rok szkolny przed Radą Powiatu oraz zgromadzonymi w sali sesyjnej gośćmi, czyli dyrektorom szkół, których prowadzenie należy do zadań własnych powiatu. Jednym z najważniejszych aspektów prezentacji były tegoroczne wyniki egzaminu dojrzałości. Stuprocentową "zdawalnością" tego egzaminu może poszczycić się tylko technikum w ZS w Cieszynie.W czołówce znajdują się również I LO ( 98,60%) i II LO (95,30%) w Cieszynie oraz ZSO w Wiśle (92,60%). Tegoroczni maturzyści osiągnęli niestety nieco gorszy wynik w porównaniu do rezultatów z roku szkolnego 2014/2015.

Równie istotnym tematem poruszonym podczas prezentacji była liczba uczniów w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych na Śląsku Cieszyńskim. Zauważalna jest tendencja rosnąca, jeżeli chodzi o uczniów wybierających naukę w liceach oraz technikach. Znacznie mniej decyduje się na uczęszczanie do szkół zawodowych.

W dyskusji, która nastąpiła po podsumowaniu roku szkolnego 2015/2016, przez radną Czesławę Haczek poruszony został problem spadku jakości nauczania, którego przyczyną może być coraz większa ilość miejsc i uczniów w szkołach średnich. Innymi tematami omawianymi w trakcie dyskusji były warunki techniczne w salach lekcyjnych oraz promocja szkół zawodowych. Na koniec głos zabrała Bożena Cholewa, dyrektor ZST w Cieszynie, która podziękowała Radzie Powiatu za wspieranie szkoły.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama