, poniedziałek 22 października 2018
Na szlakach powiało czystościąDodaj do Facebook

Na szlakach powiało czystością

LO im. P. Stalmacha w Wiśle
Na szlakach powiało czystością

18 września 2012 r. uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle uczestniczyli w akcji sprzątania szlaków turystycznych. fot. mat. pras.


Na szlakach powiało czystością

W tej jesiennej akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wiślańskiego liceum, czyli około 220 uczniów. fot. mat. pras.


Na szlakach powiało czystością

Sprzątane były szlaki w obszarze Baraniej Góry, Kubalonki, Kozińców oraz pasmo Gościejowa i Trzech Kopców. fot.mat. pras.

Piękna pogoda i urok beskidzkich lasów był w okresie lata i wczesnej jesieni okazją do wyjść terenowych dla przyjeżdżających tutaj gości. Niestety skutkiem tego były bardzo liczne śmieci zalegające na turystycznych trasach. Ale od kilku dni na szlakach znowu jest pięknie i czysto ponieważ 18 września 2012 r. uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle uczestniczyli w akcji sprzątania szlaków turystycznych.

W tej jesiennej akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wiślańskiego liceum, czyli około 220 uczniów.

Sprzątane były szlaki w obszarze Baraniej Góry, Kubalonki, Kozińców oraz pasmo Gościejowa i Trzech Kopców. W akcji tej zebrano 30 dużych worków śmieci oraz odkryto jedno dzikie wysypisko śmieci. Tego roczna akcja mogła się odbyć dzięki pomocy i współpracy z Nadleśnictwem Wisła oraz dzięki Przedsiębiorstwu Eko Groń z Wisły, które wywiozło worki ze śmieciami.

Ta pożyteczna akcja powiązana jest z miłą tradycją szkoły. Corocznie akcja sprzątania szlaków znajduje swój finał, podczas którego podsumowujemy akcję, wspólnie grillujemy oraz przyjmujemy do naszego grona uczniów klas pierwszych. Pierwsze klasy prezentują się w śmiesznych scenkach, śpiewają piosenki o swojej klasie a wychowawcy przechodzą test znajomości swoich nowych uczniów. Jest miło, zabawnie i wesoło!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama