, czwartek 17 października 2019
Inicjatywy cieszyńskich soroptymistekDodaj do Facebook

Inicjatywy cieszyńskich soroptymistek

Halina Małaszkiewicz
Inicjatywy cieszyńskich soroptymistek

Międzynarodowa Organizacja Soroptimist International Klub w Cieszynie jest częścią kobiecej organizacji Soroptimist International i jako taka realizuje jej cele i zadania. Klub w Cieszynie ukierunkowany jest na promocję młodych, uzdolnionych kobiet, mobilizację kobiet do udziału w życiu społecznym i gospodarczym oraz odpowiadanie na potrzeby środowiska lokalnego.

Działalność naszego Klubu jest wielopłaszczyznowa. Klub nawiązuje kontakty z soroptymistkami w kraju i za granicą. W ostatnim czasie została podpisana Współpraca Partnerska (Friendship Link) z klubem soroptymistycznym w Cambrai, które jest miastem partnerskim Cieszyna. Przesłane do Cambrai materiały promocyjne pozwolą francuskim przyjaciółkom i ich rodzinom poznać nasze miasto, zanim będziemy gościć je w Cieszynie.

Członkinie naszego Klubu swoje stanowiska i opinie wyrażają poprzez konkretne działania na rzecz lokalnego społeczeństwa, angażując w nie wszystkich, którym leży na sercu dobro miasta i jego mieszkańców.

Stowarzyszenie Soroptimist Klub w Cieszynie działa dopiero od maja 2014r, a już na swoim koncie ma kilka działań, które pozwalają na jego rozpoznawalność w środowisku lokalnym. Jednym z nich jest realizacja projektu w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie, który wspiera młode organizacje i aktywnych obywateli.

Projekt pt.”Kobiece inicjatywy dla środowiska” uzyskał wysoką punktację wśród kilkuset wniosków organizacji pozarządowych i otrzymał dofinansowanie ze środków FIO. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu informatycznego i biurowego. Zakupiony sprzęt wzmocni potencjał organizacji i pozwoli członkiniom Klubu na podejmowanie działań skierowanych do środowisk lokalnych, głównie kobiecych Zostanie on wykorzystany również przy realizacji innych projektów Stowarzyszenia np. organizowanym w styczniu balu charytatywnym dla dzieci niepełnosprawnych powiatu cieszyńskiego.

W realizację projektu „Kobiece inicjatywy dla środowiska” na każdym jego etapie włączali się wolontariusze i partnerzy. Pozwoliło to na nawiązanie nowych kontaktów, które dają nadzieję na dalszą współpracę. W przychylny sposób odnoszą się do działań naszego Stowarzyszenia również lokalne media.

Informacja o realizowanym projekcie została przesłana do Federacji Europejskiej (Soroptimist International of Europe) w Genewie i zostanie opublikowana w najnowszym numerze czasopisma „Programme News”, co niewątpliwie jest promocją zarówno projektu, jak i naszego miasta.

Aktywność Klubu znalazła uznanie władz Federacji, które upatrują w realizowanym projekcie dobrego początku dla inicjatyw podejmowanych przez naszą organizację.

Soroptimist Klub w Cieszynie wykorzystał możliwość dofinansowania jaką daje młodym organizacjom Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Śląskie Lokalnie. Dzięki temu zyskują one szansę na szybszy rozwój. Międzynarodowa Organizacja Soroptimist International Klub w Cieszynie zaprasza do współpracy organizacje pozarządowe, samorządy i wolontariuszy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama