, piątek 15 listopada 2019
Forum młodzieży w WiśleDodaj do Facebook

Forum młodzieży w Wiśle

Tekst: Aleksandra Cieślar, Foto: Łukasz Bielski
Forum młodzieży w Wiśle


Forum młodzieży w Wiśle

W czwartek, 6 listopada 2014 r. odbyło się I Forum Młodzieży w Wiśle, zorganizowane przez władze samorządowe naszego miasta. Brało w nim udział 18 uczniów pod opieka dyr. Danuty Kozyry i Beaty Mendrek.

Spotkanie odbyło się w Zamku - Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej w Wiśle Czarnem, pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka i burmistrza Wisły Jana Poloczka. Forum rozpoczął występ Wiślańskiej Kapeli Góralskiej, później prezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej w Wiśle - laureaci ogólnopolskich konkursów muzycznych. Reprezentanci każdej szkoły - Gimnazjum, ZSGH oraz Liceum (Sara Wrzecionko) przedstawili referaty dotyczące postrzegania samorządu i samorządności w Polsce.

Na zakończenie wręczono nagrody w konkursie wiedzy o samorządzie, który odbył się 3 listopada w poszczególnych szkołach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Tomasz Bujok uczeń klasy III B. Główną nagrodą jest wyjazd do Brukseli na zaproszenie prof. Jerzego Buzka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama