, środa 29 września 2021
Cieszyńscy harcerze i studenci z pomocą dla uchodźców z SyriiDodaj do Facebook

Cieszyńscy harcerze i studenci z pomocą dla uchodźców z Syrii

UŚ CIESZYN
Początkiem kwietnia cieszyńscy harcerze postanowili włączyć się w akcję "ZHP dla Syrii", która miała na celu pomoc humanitarną dla uchodźców z Syrii.

Hufiec Ziemi Cieszyńskiej, jako jeden z nielicznych na południu Polski podjął takie szlachetne zadanie, a to dzięki zaangażowaniu i koordynacji phm. Tomasza Głaska. Do akcji udało się również włączyć studentów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie za sprawą dr Ilony Fajfer-Kruczek.

Przez 2 tygodnie akcji zbierano najpotrzebniejsze artykuły takie jak: odzież, leki, koce, przedmioty codziennego użytku. Efekt akcji przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, dzięki wielu anonimowym darczyńcom oraz organizacjom, takim jak m. in. Centrum Misji Ewangelizacji z Dzięgielowa udało się zebrać 15 pudeł darów, które trafią do obozów dla uchodźców z Syrii.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym w akcję harcerzom i studentom.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama