, sobota 4 grudnia 2021
 Babska misja, czyli „kobiety kobietom”
Ruszyła akcja „Kobiety kobietom niepełnosprawnym”. fot: FJDDodaj do Facebook

Babska misja, czyli „kobiety kobietom”

Iwona Czarniak
 Babska misja, czyli „kobiety kobietom”

fot.: FJD


 Babska misja, czyli „kobiety kobietom”

fot.: FJD


 Babska misja, czyli „kobiety kobietom”

fot.: FJD

Czy można zrobić coś bezinteresownie dla drugiego człowieka? Okazuje się, że tak. Ruszyła akcja „Kobiety kobietom niepełnosprawnym”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Joanna Jędrusik malarka i działaczka na rzecz kobiet.

Pracownia fryzjerska Beaty Wawrzyczek, fryzjerki Magdalena Żyła i Agnieszka Chober z bielskiego salonu fryzjerskiego Jean Louis David oraz Gabinet Kosmetyka & Podologia Renata Duda – Błasiak, mieszczący się w Cieszynie przy ul. Nowe Miasto 6, otworzyły swe gościnne progi dla kobiet niepełnosprawnych. W poniedziałek 30 stycznia panie niewidome i niedowidzące korzystały bezpłatnie z usług i fachowych porad. Panie goszcząc nas w swoich progach stworzyły wręcz domową atmosferę i żadna z kobiet nie czuła się skrępowana.

Na zrobienie nowych fryzur, manicure, pedicure i innych zabiegów kosmetycznych przyjechały panie z całego powiatu i tak była między innymi mieszkanka Jaworzynki, oraz Chybia.
„ Gdyby nie ta akcja na takie zabiegi nie mogłabym sobie pozwolić” mówi jedna z uczestniczek, a inna dodaje „To są komfortowe warunki. Nie czuję się skrępowana, ta akcja to strzał w dziesiątkę”. Dobór kolorystyki ubrań, jaki zaproponowała Joanna cieszył się też dużym powodzeniem. –„ Mam nadzieję, że akcja się rozwinie i znajdą się panie gotowe podzielić się z niepełnosprawnymi kobietami tym, co potrafią. Wspieranie się i wzajemna pomoc to coś, co możemy sobie wzajemnie ofiarować.” - mówi Joanna.

Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowo i tak właśnie się czułyśmy, a to za sprawą pań, które rozumieją potrzeby drugiej kobiety niezależnie od tego czy jest pełnosprawna czy też boryka się ze swoją dysfunkcją.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Te działania "kobiety, kobietom" są jednak bardziej sensowne niż akcje pod hasłem "dziewuchy, dziewuchom".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama