, sobota 6 czerwca 2020
Żywa szopka w Strumieńskim Betlejem: Przyjechał wielbłąd Czesio
Pierwsi mieszkańcy Strumieńskiego Betlejem przyjechali do szopki. Wielbłąd Czesio, kucyki i osiołki trafiły na swoje miejsca. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Żywa szopka w Strumieńskim Betlejem: Przyjechał wielbłąd Czesio

AK
Żywa szopka w Strumieńskim Betlejem: Przyjechał wielbłąd Czesio

Zakończenie żywej szopki, planowane na niedzielę 13 stycznia, uświetni ekumeniczny koncert kolęd i występ Zespołu Regionalnego Strumień. fot. mat. pras.


Żywa szopka w Strumieńskim Betlejem: Przyjechał wielbłąd Czesio

W wigilię Bożego Narodzenia szopka zostanie uroczyście poświęcona i otwarta. Będzie ją można odwiedzać codziennie do 13 stycznia w godzinach od 8.00 do 21.00. fot. mat. pras.


Żywa szopka w Strumieńskim Betlejem: Przyjechał wielbłąd Czesio

Liczne zwierzęta, w tym wielbłąd Czesio, kucyki i osiołki, będzie można zobaczyć w otwartej 24 grudnia gigantycznej żywej szopce przy sanktuarium św. Barbary w Strumieniu. fot. mat. pras.

Pierwsi mieszkańcy Strumieńskiego Betlejem przyjechali do szopki. Wielbłąd Czesio, kucyki i osiołki trafiły na swoje miejsca.

Liczne zwierzęta, w tym wielbłąd Czesio, kucyki i osiołki, będzie można zobaczyć w otwartej 24 grudnia gigantycznej żywej szopce przy Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu.

Na "Strumieńskie Betlejem" składają się specjalnie skonstruowane drewniane obiekty pokryte trzciną i słomą. Jest tu woliera dla ptaków; szopka dla Świętej Rodziny i zwierzaków; oraz specjalne pomieszczenie dla wielbłąda dwugarbnego Czesia. Pojawił się też kilkumetrowy "anioł”, który oświetlony kilkoma tysiącami światełek zaprasza do odwiedzenia szopki. We wznoszeniu drewnianych konstrukcji pomagali przede wszystkim emerytowani górnicy, członkowie parafialnego Bractwa św. Barbary, ministranci, lektorzy oraz liczne rodziny.

W Wigilię Bożego Narodzenia szopka zostanie uroczyście poświęcona i otwarta. Będzie ją można odwiedzać codziennie do 13 stycznia w godzinach od 8.00 do 21.00.

- Czas w Strumieńskim Betlejem będzie upływał na wspólnym kolędowaniu. W drugi dzień świąt (26.12) wystąpi Zespół "Pilsko" z Żywca o godz.: 9.30 i 11.00. W Święto Trzech Króli zostaną wystawione jasełka, a przy żłóbku kolędować będzie Grupa Teatralna ze Zbytkowa, Zespół Regionalny z Koniakowa oraz dzieci i młodzież z całej gminy - informuje Hanna Blokesz-Bacza z Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

Zakończenie żywej szopki, planowane na niedzielę 13 stycznia, uświetni ekumeniczny koncert kolęd i występ Zespołu Regionalnego Strumień.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeszcze se tam złotego cielca postawcie !

Jaja z tą szopką

Kolędowanie? Brakuje mi tutaj utytułowanej "LUTNI" z Strumienia

Jak zobaczyłem Czesio, to myślałem, że to odwiedziny pewnej znanej persony. Ale nasz Czesio nie wielbłąd...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama