, wtorek 25 luty 2020
Znamy gości 20. Kina na Granicy w Cieszynie
Nie mogło zabraknąć wśród nich filmowych legend. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Znamy gości 20. Kina na Granicy w Cieszynie

mat.pras.
Kino na Granicy obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny. Na jubileuszowej edycji przeglądu filmowego w Cieszynie pojawi się blisko 90 wybitnych filmowców. Nie mogło zabraknąć wśród nich filmowych legend I autorów głośnych debiutów z 2017 roku.

Piotr Domalewski, zdobywca “Złotych Lwów”, osobiście zaprezentuje zwycięską „Cichą noc” w Cieszynie. Po tegorocznym Berlinale jednym z kolejnych festiwalowych przystanków Jagody Szelc będzie Cieszyn. Jej „Wieża. Jasny dzień” w Gdyni została nagrodzona za najlepszy scenariusz oraz najlepszy debiut. Podczas Kina na Granicy zobaczymy m.in. „Warany z Komodo”, filmowy debiut Michała Borczucha, laureata "Paszportu Polityki" w dziedzinie teatru. W Cieszynie pojawią się twórcy filmu z reżyserem i scenarzystą na czele. Michałowi Borczuchowi towarzyszyć będą odtwórcy głównych ról – Dominika Biernat i Krzysztof Zarzecki – oraz montażystka Beata Walentowska.

Swój przyjazd do Cieszyna potwierdzili również bohaterowie tegorocznych retrospektyw: Danuta Stenka, Krzysztof Zanussi, Jan Hřebejk i Ivan Trojan. Lista gości tegorocznego Kina na Granicy liczy blisko 90 gości, a wśród nich są takie nazwiska jak: Maja Komorowska, Jowita Budnik, Jacek Poniedziałek, Beata Kawka, Agnieszka Podsiadlik, Gabriela Muskała, Małgorzata Zajączkowska, Marzena Trybała.

Kino na Granicy to również wydarzenia towarzyszące. W klubie festiwalowym zagrają m.in. Pogodno oraz Tymon Tymański & MU.

Jubileuszowa edycja Kina na Granicy potrwa aż siedem dni – od 27 kwietnia do 3 maja.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama