, środa 14 kwietnia 2021
Znamy członków komisji konkursowej, która wybierze dyrektora COK "Dom Narodowy"
Nowego dyrektora COK "Dom Narodowy" poznamy do końca grudnia. fot: Renata Karpińska/www.cieszyn.plDodaj do Facebook

Znamy członków komisji konkursowej, która wybierze dyrektora COK "Dom Narodowy"

JM
Burmistrz Cieszyna podpisał zarządzenie w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". Kto obejmie to stanowisko, dowiemy się pod koniec roku.

Nowy dyrektor "Domu Narodowego" zostanie wybrany po tym, jak we wrześniu burmistrz Cieszyna podjął decyzję o odwołaniu, dotychczas pełniącego tę funkcję, Bogusława Haręży. Od tego momentu obowiązki dyrektora pełni Regina Bandarewicz.

Przewodniczącym komisji został Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna, a jego zastępcą Bolesław Zemła, przewodniczący Rady Miasta Cieszyna. Wśród członków komisji znaleźli się dr Joanna Stuglik, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. UŚ dr hab. Jadwiga Uchyła-Zroski, kierownik Zakładu Kompozycji i Teorii Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego oraz Przemysław Smyczek, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Sekretarzem komisji konkursowej została Bożena Bury z Urzędu Miasta w Cieszynie.

- Komisja nie będzie pobierała wynagrodzenia. Przewidujemy ewentualny zwrot kosztów dojazdu dyrektor Smyczka z Katowic - informuje Edyta Subocz z Urzędu Miasta w Cieszynie.

Z kandydatami na stanowiska dyrektora, którzy spełnią wymogi formalne, przeprowadzona zostanie rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydat będzie musiał przedstawić swój dotychczasowy przebieg działalności zawodowej, społecznej i twórczej oraz zarys koncepcji zarządzania Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury "Dom Narodowy". Kto obejmie to stanowisko, dowiemy się pod koniec roku.

Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja sie znam na kuuultyrze ... :-)

Mam pytanie..?? Czy może ktoś wie, jakie nazwiska "chodzą" jeszcze na giełdzie kandydatów poza p. Herma.

Michał Paluch, Wojtek Małysz i Aleksander Górny to podobno nazwiska innych kandydatów

A kiedy ten konkurs ?

Wieść gminna niesie, że zlecono już ZBM remont mieszkania, na wypadek wygrania konkursu przez osobę spoza Cieszyna...
Bez komentarza :-))

fajnie !!! :)

Wreszcie w Cieszynie coś drgnęło, teraz czas na MOSIR, teatr, panią na zamku i tak dalej,a jak będzie to zobaczymy.

Przecież miał być wybierany menadżer Domu Narodowego.
Wśród potencjalnych kandydatów przeważają urzędasy. Do tego tak niekompetentna komisja. Przecież nowy dyrektor nie musi znać się na kulturze tak samo jak dyrektorem szpitala nie powinien być lekarz.
Nawet Pani Dziekan WSB jest tylko teoretykiem.
Wieść niesie, że Przewodniczący ma w teczce gotowca.
Czyżby już teraz zrezygnował z drugiej kadencji?

po co dyrektor?

a gdzie się znajduje taka knajpa?

To Komisja stanowiskowo-kurtuazyjna. Co nam przyniesie skoro w knajpie rajców już nazwisko zwycięscy padło.

Mieczysław Szczurek - nie zna się na kulturze !!!!
Bolesław Zemła - nie zna sie na kulturze !!!!,
Joanna Stuglik - nie zna się na kulturze !!!!
Jadwiga Uchyła-Zroski - zna się na teorii muzyki, czy zna się na kulturze ???
Bożena Bury - nie zna się na kulturze !!!!
Przemysław Smyczek - zna sie na kulturze;
jak się orientuję w komisji jest tez p. Bandarewicz - która ma doświadczenie w pracy w COK, a czy zna się na kulturze to już zostawiam ocenie innych - ale ma niełatwa opcję gdyż będzie głosować za lub przeciw swojemu szefowi.
Widzimy więc jakich "ekspertów" mamy w tej komisji, których nam obiecał sam burmistrz....który sam się zrobił jej przewodniczącym - masakra!!! Czyżby ma to na celu wskazanie komisji "właściwego" kandydata !!!

co za bzdurne hasło - "nie zna się na kulturze..."
człowieku - szef DN ma znać się przede wszystkim na zarządzaniu majątkiem miejskim, a komisja konkursowa ocenia takie kompetencje - i tyle, to po pierwsze
a po drugie - twoja "wykrzyknięta" wiedza na temat kto sie zna i na czym sugeruje, że jesteś raczej oszołomem niż trzeźwo myślącym

ps.
nawiasem mówiąc, "znający się na kulturze" i nauczyciele - to dwie najgłośniejsze i najbardziej szkodliwe grupy przy budżetowym korytku

wpuśćcie zatem do tego przybytku bezdusznego managera który jak zobaczy z jakim produktem przyszło mu pracować to ucieknie szybciej niż myślicie
Poza tym jak nie przyjdzie tam ekspert od kultury ze znajomością specyfiki Cieszyna, gdzie nic się nigdy nikomu nie podoba to to miejsce dalej będzie zakurzonym reliktem przeszłosci...na to miejsce trzeba mieć pomysł musi tam przyjśc człowiek z wizją i znajomością aktualnych problemów ale i nowych trendów w kulturze

ale dajesz ciała takie bzdury pisząc - typowy "znawca kultury" chyba...

Jaki COK taki przewodniczący komisji.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama