, piątek 10 lipca 2020
Złamany szlaban 2018 dla „Pieśni Leara”
Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”.  fot: Z. WawrzyńskiDodaj do Facebook

Złamany szlaban 2018 dla „Pieśni Leara”

KT
Za nami 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic. Od 23 maja do 1 czerwca widzowie obejrzeli jedenaście spektakli, wśród których znalazły się również te plenerowe oraz lalkowe. Nie zabrakło wspaniałych koncertów. Znane są już również wyniki głosowania widzów. Zwyciężył spektakl „Pieśni Leara” Teatru Pieśń Kozła z Wrocławia.

To była pierwsza wizyta Teatru Pieśni Kozła z Wrocławia na Festiwalu „Bez Granic”. Przedstawienie „Pieśni Leara” miały swoją międzynarodową premierę na Fringe Festival w Edynburgu w 2012 roku. Na tym największym europejskim festiwalu teatralnym spektakl został uhonorawany aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Pieśni Leara zajęły również pierwsze miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez „The List”. Teraz należy również do nich statuetka przedstawiająca graniczny szlaban z Festiwalu Bez Granic. „Pieśni Leara” zwyciężyły w głosowaniu widzów ze średnią 4,8.

Zaraz za nimi, bo ze średnią 4,74, uplasowało się „Wesele” Narodowego Starego Teatru w reżyserii Jana Klaty. Natomiast trzecie miejsce z wynikiem 4,69 należy do „Cube” jednego z zespołów Teatru Narodowego z Pragi - Laterna Magika. "Złamany szlaban" to nagroda przyznawana zwycięskim spektaklom na Festiwalu Bez Granic od 1993 roku. Jej pomysłodawcą jest Janusz Legoń - obecny Dyrektor Festiwalu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama