, piątek 11 czerwca 2021
Zespół Hey rozgrzał serca w Cieszynie!
Podczas koncertu w cieszyńskim teatrze zespół zaprezentował kilka piosenek z najnowszej płyty, wraz dwiema piosenkami-singlami, które promowały wydawnictwo, czyli „Historie” i „Prędko, prędzej”. fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Zespół Hey rozgrzał serca w Cieszynie!

Zespół Hey rozgrzał serca w Cieszynie!

Na scenie w pewnym momencie zrobiło się bardzo gorąco... fot. F.J.Dral

W minioną sobotę 8 października w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie zagrał zespół Hey. W czerwonej scenografii i kostiumach tego samego koloru, typowych dla tej trasy koncertowej, kapela zagrała najnowsze kawałki z najnowszej płyty „Błysk”, a także szereg doskonale znanych publiczności hitów. Były także niespodzianki...

Hey, czyli wokalistka Katarzyna Nosowska i zespół instrumentalistów złożony z dwóch gitarzystów, basisty, perkusisty i klawiszowca to jeden z najstarszych rockowych polskich zespołów, który wychował już co najmniej dwa pokolenia fanów, a rośnie im już trzecie. Co niezmienne w tej muzyce, to wciąż zaangażowane teksty Nosowskiej, która w wykonanie każdej ze swoich piosenek wkłada całą siebie, ale po swojemu. Koncerty Hey nigdy nie były wielkim show, liczył się emocjonalny kontakt z publicznością, rzemiosło i warsztat, a także niekrzykliwa, ale mocna poetyckość tekstów ich piosenek.

„Błysk” również jest takim zbiorem zaangażowanych utworów, które opowiadają o relacjach międzyludzkich, trudnych uczuciach, ale też próbują opisać otaczający współczesny świat, ale z perspektywy jednostkowej. Jak zwykle Hey w tekstach wznosi nad codzienność, prezentuje alternatywną, nierzadko magiczną czy kosmiczną rzeczywistość. Podczas koncertu w cieszyńskim teatrze zespół zaprezentował kilka piosenek z najnowszej płyty, wraz dwiema piosenkami-singlami, które promowały wydawnictwo, czyli „Historie” i „Prędko, prędzej”. Szkoda, że nagłośnienie na początku koncertu uniemożliwiło zrozumienie słów śpiewanych przez wokalistkę, później było już znacznie lepiej. W „Błysku” znajdziemy dużo rocka, ale wymieszanego z elektroniką, którą Nosowska już wcześniej wykorzystywała, np. przy swoich autorskich projektach. Nie jest to jednak wersja hard czy rock'n'rollowa, którą znajdziemy w dawniejszych utworach Hey. Zespół rozwija się, każda kolejna płyta jest inna, choć w dalszym ciągu dyskografia stanowi jedność, trudno ich pomylić z jakimkolwiek innym zespołem z polskiej sceny muzycznej.

W drugiej części koncertu Hey zaprezentował utwory ze swoich starszych płyt, na pewno lepiej znanych słuchaczom, w tym hity takie jak „Byłabym” czy „Sic!”. Z kolei w bisach złożonych z trzech utworów Hey zagrał nieśmiertelny „Teksański”, który rozruszał widownię - ta wstała z foteli i klaszcząc podziękowała zespołowi na stojąco. Ciekawostką tego koncertu było wykonanie przez Hey, drugi raz w historii tego zespołu - jak podała Nosowska, legendarnego utworu zespołu Kult „Arahja”. Warto tu podkreślić, że Hey zagrał tę piosenkę rewelacyjnie, z imponującym głosem Kasi Nosowskiej na wokalu.

Jakby tego było mało na koniec Hey rozgrzał serca w jeszcze inny sposób, ponieważ zaraz po koncercie widownia stała się jednocześnie świadkiem... uroczych oświadczyn. Oświadczyny zostały przyjęte, a zespołowi należy pogratulować otwartości na takie inicjatywy.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mnie tam nic nie rozgrzało-takie to jakieś nie ruchawe było i ta nocna koszula wokalistki porażała !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama