, niedziela 17 stycznia 2021
Zespół DUST zwycięzcą 3. edycji Pojedynku Rocka
Zwycięzca 3. edycji Pojedynku Rocka - zespół DUST z Knurowa. fot: Wydział Kultury i Turystyki UM CieszynDodaj do Facebook

Zespół DUST zwycięzcą 3. edycji Pojedynku Rocka

SM
Zespół DUST z Knurowa został zwycięzcą 3. edycji Pojedynku Rocka, którego finał odbył się w środę 9 kwietnia w Klubie Studenckim Panopticum.

3. edycja Pojedynku Rocka była niezwykle różnorodna od samego początku, aż po finał. Pierwszy na scenie swój funkowo-rockowy repertuar zaprezentował zespół Fankatak z Rybnika. Następnie amerykański punk rock z melodyjnym, mocnym wokalem żeńskim przedstawił zespół Performanc z Goleszowa. Jako ostatni wśród zespołów biorących udział w konkursie zaprezentował się zespół Dust z Knurowa grający ultrarocka. - Chłopaki swoją energią i mocą płynącą z ich muzyki o mało - dosłownie - nie roznieśli Klubu Studenckiego Panopticum - relacjonują organizatorzy konkursu.

Po trzech występach jury w składzie: Krzysztof Puda, Maciej Musiał, Marcin Piekło oraz Łukasz Kazimierowicz, stanęło przed trudnym wyborem najlepszego zespołu finałowego pojedynku. - Wszystkie zespoły zagrały bardzo równo potwierdzając słuszność wyboru na etapie eliminacji. Zdecydowała w tym przypadku tzw. dyspozycja dnia - zespół Dust dał niezwykle energetyczny i emocjonalny występ, pokonując nieznacznie pozostałe kapele - komentuje Łukasz Kazimierowicz reprezentujący Urząd Miasta w Cieszynie.

Co ciekawe zwycięzca konkursu - zespół DUST odpadł w eliminacjach, przegrywając w głosowaniu publiczności z zespołem Fankatak, jednak do finału dostał się dzięki głosom internautów, którzy przyznali zespołowi tzw. wilczy bilet. Zwyciężając 3. Pojedynek Rocka zespół z Knurowa zdobył nagrodę główną, którą jest 20 godzin w bielskim studiu muzycznym Heavens Sound Marcin Pieklo. Drugie miejsce w konkursie zajął zespół Fankatak, który nagra swój teledysk w Rude Cat Studio. Trzecie miejsce zajął zespół Performance.

Zespół DUST powstał w październiku 2012 roku Od tego czasu regularnie ćwiczy i tworzy nowy materiał, co zaowocowało tym, iż w styczniu 2013 roku odbył się pierwszy koncert zespołu. W tym samym miesiącu muzycy weszli do studia w celu zarejestrowania pierwszych utworów. Rok 2013 zaowocował licznymi koncertami m.in. podczas śląskiego finału festiwalu Emergenza, gdzie zespół Dust zajął drugie miejsce. Zespół DUST gra muzykę reprezentującą autorski nurt ultra rock, czyli połączenie mocnego rockowego brzmienia z elementami lirycznej melancholii.

Portal gazetacodzienna.pl objął 3. Pojedynek Rocka swoim patronatem medialnym

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama