, sobota 15 sierpnia 2020
Zbliża się VII Festiwal Nauki w WSB w Cieszynie
Festiwal Nauki skierowany jest przede wszystkim do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców, zarówno Cieszyna, jak i sąsiednich miast i powiatów. fot: AKDodaj do Facebook

Zbliża się VII Festiwal Nauki w WSB w Cieszynie

Wielkimi krokami zbliża się 7. edycja Festiwalu Nauki w Cieszynie, w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki odbędzie się w dniach 24-26 marca, i podobnie jak w latach ubiegłych skupiać się będzie na przełamywaniu hermetycznego języka i środowiska nauki. - Jest to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane nie tylko do przedstawicieli świata nauki, ale przede wszystkim uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców, zarówno Cieszyna, jak i sąsiednich miast i powiatów. Ideą przyświecającą Festiwalowi jest szeroko pojęta promocja i upowszechnianie osiągnięć naukowych w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego - wyjaśnia dr inż. Łukasz Wróblewski, dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie.

W bogatym programie trzydniowego święta nauki znalazły się dwie wystawy, a także liczne wykłady oraz warsztaty wygłaszane i prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach. Wśród tematów, które poruszone zostaną podczas wykładów znajdą się kwestie związane m.in. sztuką negocjacji w biznesie, praktycznymi aspektami ochrony własnego wizerunku, modelem biznesowym przedsiębiorstwa sieciowego, cyberterroryzmem oraz konsumenckim prawie do odstąpienia od umowy. Warsztaty zaplanowane w ramach Festiwalu Nauki skupiać się będą m.in. na: zagadnieniu inteligencji finansowej, odczarowaniu mitów związanych z Linuxem, umiejętności szybkiego czytania oraz podstawowych elementach tańca mażoretkowego.

Udział we wszystkich punktach programu VII Festiwalu Nauki w WSB Cieszyn jest bezpłatny. Szkoły i instytucje zainteresowane udziałem w poszczególnych wykładach i warsztatach proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: jkurek@wsb.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: tytuł wykładu/warsztatu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, nazwę szkoły lub instytucji, liczbę osób zainteresowanych warsztatem/wykładem, kontakt (adres mailowy i nr telefonu). Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Niegrzeczne" (a nawet grzeczne) pomponiary w Cieszynie bardzo by się przydały. Sęk w tym, że nie ma tu piłki na ligowym poziomie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama