, piątek 23 października 2020
Zaolzie Teraz: Spotkanie z Andrzejem Feberem - "wójtem małego Kuwejtu"
Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu "Zaolzie teraz", będzie Andrzej - wójt Stonawy i członek Senatu Republiki Czeskiej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zaolzie Teraz: Spotkanie z Andrzejem Feberem - "wójtem małego Kuwejtu"

SM/mat.pras.
Już w piątek, 21 września, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej (ul. Mennicza 46), odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: "Zaolzie teraz". Bohaterem spotkania będzie Andrzej Feber - wójt Stonawy i członek Senatu Republiki Czeskiej.

Spotkanie, zatytułowane "Wójt małego Kuwejtu", moderować będzie red. Otylia Toboła, zaolziańska dziennikarka i publicystka, wieloletnia kierownik Redakcji Polskiej Czeskiego Radia w Ostrawie.

Jak czytamy w zaproszeniu, Andrzej Feber to "Pierwszy i jedyny po zmianach ustroju wójt Stonawy, jednej z najbogatszych wiosek w województwie, były senator Parlamentu RC. Polityk i samorządowiec, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Rodzinną wioskę uratował przed likwidacją i doprowadził do trzeciego miejsca w finale konkursu „Wioska Roku 2000“ w Republice Czeskiej. W Stonawie wprowadził dwujęzyczne napisy, nie czekając na zapisy ustawowe czeskiego Parlamentu". (Bogusław Chwajol).

Wstęp na spotkanie jest bezpłatne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama