, środa 26 luty 2020
Zamarski: Pierwszy Wiejski Jarmark zakończony sukcesem
Jarmark przeszedł najśmielsze oczekiwania jego organizatorów. Już około godziny 13.00 niemalże wszystkie przygotowane na tę okazję rzeczy zostały sprzedane. fot: Klaudiusz ZawadaDodaj do Facebook

Zamarski: Pierwszy Wiejski Jarmark zakończony sukcesem

Zamarski: Pierwszy Wiejski Jarmark zakończony sukcesem

Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na doposażenie naszego parku. fot. Klaudiusz Zawada


Zamarski: Pierwszy Wiejski Jarmark zakończony sukcesem

Świąteczne jarmarki stały się już tradycją niemalże każdego miasta. fot. Klaudiusz Zawada


Zamarski: Pierwszy Wiejski Jarmark zakończony sukcesem

Wszystkie imprezy, które odbywały się, na przestrzeni upływającego roku, w Zamarskach organizowane były z myślą o budowie parku zabaw dla dzieci. fot. Klaudiusz Zawada

Trzy tygodnie pracy, 150 kg drobnych ciasteczek, makowce, serniki i pierniki. Stroiki, ozdoby choinkowe, kolędy i iście świąteczna atmosfera udzieliła się mieszkańcom Zamarsk. Wszystko to za sprawą pierwszego Wiejskiego Jarmarku Świątecznego.

Mieszkańcy gminy nie zawiedli. Z przyjemnością zawitali do Zamarsk, by móc poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę na pierwszym Wiejskim Jarmarku Świątecznym. - Nikt się nie spodziewał, że to tak szybko się skończy. Już przed godziną 9.00, przed pierwszą mszą w kościele, ludzie przyszyli na nasz jarmark. To dobrze wróży. Mam nadzieję, że uda się nam zapoczątkować nową tradycję - powiedział Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk.

Jarmark przeszedł najśmielsze oczekiwania jego organizatorów. Już około godziny 13.00 niemalże wszystkie przygotowane na tę okazję rzeczy zostały sprzedane. Począwszy od ciastek, przez wędliny i ozdoby świąteczne po grzane wino, które jak orkiestra, występująca w tym dniu w Zamarskach, rozgrzało wszystkich zebranych. Dla najmłodszych gości wystąpił zespół Świetliki ze swoim kolędowym repertuarem. - Dopiero się uczymy, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Jarmark miał swoją wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę - mówiła Katarzyna Palac.

Świąteczne jarmarki stały się już tradycją niemalże każdego miasta. I choć niektórym daleko do tych organizowanych w Krakowie czy Wrocławiu, to każdy z nich ma swoją niezwykłą atmosferę. Atmosferę nadchodzących świąt. - Mam nadzieję, że będziemy kontynuować takie jarmarki, bo ludzie tutaj są bardzo zgrani i zmotywowani do tego, żeby działać i robić niezwykłe rzeczy - komentowała Elżbieta Stuchlik, mieszkanka Zamarsk. - Przygotowałyśmy drobne ciasteczka, makowce, serniki, keksy i pierniki. W sumie przez trzy tygodnie, kilkanaście kobiet pracowało nad wypiekami. Czasem też sołtys przychodził i nam pomagał - dodała Bernadeta Janik z KGW w Zamarskach.

Wszystkie imprezy, które odbywały się, na przestrzeni upływającego roku, w Zamarskach organizowane były z myślą o budowie parku zabaw dla dzieci. Wiejski Jarmark Świąteczny także po części przyczynił się do zbiórki pieniędzy na ten cel. - Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na doposażenie naszego parku, myślę, że już 1 czerwca będziemy go otwierać. Tutaj wszystko robimy społecznie i mamy z tego wielką satysfakcję. Mieszkańcy nas wspierają, a społecznicy pomagają. Wszystkie imprezy organizowane są z potrzeby serca, przez pasjonatów społeczników dla mieszkańców i dla naszego wspólnego dobra - dodał sołtys.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fantastycznie!!!!! Kobiety z KGW dały radę!!!! Podziwiam Was za znalezienie czasu w przedświątecznej bieganinie na udzielanie się na rzecz wsi!!!!! Rzeczywiście zamarszczanie są "zgrani i zmotywowani do tego, żeby działać i robić niezwykłe rzeczy" !!!!!! Spokojnych Świąt życzę!

szkoda, że na tych zdjęciach nie widać tych tłumów, które brały udział w jarmarku! Wesołych Świąt Panie Sołtysie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama