, wtorek 31 marca 2020
Zaczarowany Dwór Kossaków szuka aktorów. Przyjdź na casting
Casting odbędzie się 21 stycznia o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. fot: dworkossakow.plDodaj do Facebook

Zaczarowany Dwór Kossaków szuka aktorów. Przyjdź na casting

JM
Fundacja im. Zofii Kossak zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w aktorstwie, do wzięcia udziału w sobotnim castingu. Wyłoniona zostanie grupa, która przez kilka miesięcy będzie pracować z profesjonalnym aktorem, a potem zaprezentuje się w niecodziennym przedstawieniu.

Góreckiej fundacji udało się zdobyć grant w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży" Fundacji Banku Zachodniego WBK. To już druga edycja tego programu. W tym roku o dofinansowanie starało się 220 wnioskodawców, a każdy wniosek oceniany był przez grupę ekspertów. Dofinansowania otrzymało tylko 65 projektów. Wśród nich również ten zgłoszony przez Fundację im. Zofii Kossak pod nazwą "Zaczarowany Dwór Kossaków".

Głównym celem projektu jest stworzenie spektaklu teatralnego, który pokaże niezwykłe losy rodziny Kossaków i góreckiego dworu. W spektakl wplecione będą również motywy napisanej przez Zofię Kossak baśni "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata". - Chcemy dzięki temu w ciekawy sposób pokazać to miejsce, gdzie się znajdujemy - podkreśla Regina Mynarka, animatorka Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich.

Od lutego do maja około piętnastoosobowa grupa młodzieży w wieku od 13 do 26 lat będzie pracować z reżyserem i aktorem Teatru Lalek "Banialuka" Włodzimierzem Pohlem. Wspólnie opracują scenariusz i wszystkie szczegóły spektaklu. Później, kilkakrotnie zaprezentuje efekt swoje pracy przed publicznością zgromadzoną w góreckim Dworze Kossaków. - Spektakl ma mieć ciekawą i awangardową formułę - dodaje Mynarska.

Wszystkich zainteresowanych w wieku od 13 do 26 lat, którzy chcą wziąć udział w przygodzie ze światem teatru pomysłodawcy zapraszają na casting. Odbędzie się on w sobotę 21 stycznia o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich przy ul. Stary Dwór 4.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama