, wtorek 2 czerwca 2020
Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”
Dzisiaj (01.02) odbyła się piąta edycja balu dla dzieci niepełnosprawnych z ośrodków rewalidacyjno- edukacyjno – wychowawczych i klas integracyjnych z Cieszyna i z powiatu cieszyńskiego. fot: SLDodaj do Facebook

Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”

SL
Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”


Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”


Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”


Za nami piąty „Cieszyński Bal Aniołów”

Mówi się, że przyjaciele są jak ciche anioły. Są obok nas i pomagają nam ponownie wzlecieć, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać” - tak dzisiejszy Bal Aniołów opisała prezydentka Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International Klub w Cieszynie, Radosława Baściuk.

Dzisiaj (01.02) odbyła się piąta edycja balu dla dzieci niepełnosprawnych z ośrodków rewalidacyjno- edukacyjno – wychowawczych i klas integracyjnych z Cieszyna i z powiatu cieszyńskiego. Bal dla dzieci już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Cieszyna, ciesząc się coraz większą popularnością. Z roku na rok pojawia się coraz więcej dzieci. Jeszcze w zeszłym roku na balu pojawiło się 120 podopiecznych. Dzisiaj przyjechało 153 dzieci, by wspólnie bawić się, tańczyć i śpiewać. W bal zaangażowali się nauczyciele i uczniowie LO. im. W. Szybińskiego w Cieszynie, ZS Budowlanych w Cieszynie, a także harcerze, pracownicy i studenci Uniwersytetu Śląskiego, lokalni partnerzy i darczyńcy.

Jesteśmy organizacją, która pomaga i wspiera kobiety, ale też dzieci. Chcieliśmy zrobić jakąś akcję, która połączy te wszystkie dzieci, które na co dzień nie mają okazji spotkać się wszystkie razem, a są rozsiane po całym powiecie.” mówi Radosława Baściuk. Zapytana o kolejny, szósty już Bal Aniołów odpowiada: „Co roku wspierają nas te same osoby, więc są to ludzie zaufani, których traktujemy już jak przyjaciół. Jeśli sponsorzy nas nie opuszczą, planujemy kolejne edycje Balu Aniołów. Nasze działania częściowo wspiera również Urząd Miasta Cieszyn.” Jednym z organizatorów był również Powiat Cieszyński.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama