, niedziela 17 października 2021
XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie
Jak co roku w Cieszynie zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

AK
XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

Wielki Finał zaplanowany jest na niedzielę 13 stycznia. fot. mat. pras.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

13 stycznia wolontariusze będą zbierać fundusze "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. fot. mat. pras.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

Finał WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy, to także masa imprez, które pozwolą na oderwanie się od szarej, zimowej codzienności. fot. mat. pras.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

W tym roku do orkiestrowego grania przyłączy się także Szpital Śląski. fot. mat. pras.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie

Wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Ustronsky. fot. mat. pras.

Jak co roku w Cieszynie zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia wolontariusze będą zbierać fundusze "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.

Finał WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy, to także ogromna ilość imprez, które pozwolą na oderwanie się od szarej, zimowej codzienności.

11 stycznia o godz. 17.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Wystąpią: Chór kameralny Instytutu Muzyki w Cieszynie "A Piacere”, Wyższobramski Chór Kameralny, Polski Chór Mieszany z Czeskiego Cieszyna "Collegium Canticorum”, Chór Kościelny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie, Chór Reprezentacyjny Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia”.

Wielki Finał zaplanowany jest na niedzielę 13 stycznia. - Dzień rozpoczniemy szkoleniem dla wolontariuszy, którzy wyruszą w miasto z kolorowymi puszkami. Od godzin popołudniowych, zaczniemy grać jeszcze głośniej - tradycyjnie na Wzgórzu Zamkowym, dzięki uprzejmości naszych przyjaciół - mówi Magdalena Bregin i dodaje, że w programie przewidziane jest wiele propozycji wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na koniec zaplanowany został tradycyjny Koncert Finałowy i ogniste Światełko do Nieba, po którym wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Ustronsky.

Szpital Śląski, 13 stycznia

W tym roku do orkiestrowego grania przyłączy się także Szpital Śląski w Cieszynie, gdzie zostanie ustawione specjalne stoisko, a wolontariusze będą zbierać datki na terenie szpitala.

11.00-17.00 - Zbiórka na WOŚP wśród pracowników i pacjentów szpitala, wejście główne do Pawilony Diagnostyczno-Zabiegowego,

11.00-17.00 - Spotkanie z pracownikami Oddziału Neonatologicznego

13.00-17.00 - Personel Oddziału Geriatrycznego będzie udzielać bezpłatnych porad seniorom

14.30-19.30 - Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wraz z ratownikami ZHP, poprowadzi szkołę ratowniczą na Wzgórzu Zamkowym.

Dodatkowo z cieszyńskim sztabem zagra Strefa Wolności, miejsce dla amatorów wspinaczki oraz gier i zabaw sportowych dla dzieci i dorosłych. Na dzień finału przewidziano różne atrakcje m.in. naukę wspinaczki, most linowy, pokazy sprzętów wspinaczkowych oraz technik asekuracji, slackline (technika balansowania na taśmie zawieszonej 0,5 m nad ziemią) i wiele innych. Dołączy się również Strefa Dziecka "Kręciołek”, gdzie na najmłodszych (dzieci w wieku 1-11 lat) czeka kolorowa sala zabaw, basen z piłkami i specjalna konstrukcja oraz animatorzy, którzy zaproszą dzieci do krainy zabaw.

- Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić mieszkańców miasta Cieszyna, Czeskiego Cieszyna a także pobliskich miejscowości do wzięcia udziału w 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi organizatorka.

Szczegóły na temat 21. Finału WOŚP w Cieszynie można znaleźć na stronie internetowej, oraz na profilu Facebook.

Szczegółowy Program XXI Finały WOŚP w Cieszynie, 13 stycznia

11.00-17.00 - Szpital Śląski, stoisko WOŚP

11.00-18.00 - Strefa Wolności, ul. Stawowa 6: WOŚP-owe wspinanie, zabawy wspinaczkowe i gry sportowe,

11.00-18.00 - Strefa Dziecka "Kręciołek”, ul. Stawowa 6, gry i zabawy dla dzieci

14.00 - Most Przyjaźni: Happening - czyli dużo bębnów i wielkie otwarcie

14.30 - Wzgórze Zamkowe
- Baby Sfera w Oranżerii - sala zabaw dla najmłodszych, bibułkarstwo, czytanie, malowanie twarzy i inne atrakcje
- WOŚP-owa kawiarenka oraz kącik gier planszowych
- Pokaz pierwszej pomocy ratowników z cieszyńskiego SORu oraz ratowników Harcerskiej szkoły Ratowniczej HZC (odbędzie się po zakończeniu happeningu)
- Szkoła Ratownicza, gdzie każdy może nauczyć się podstaw pierwszej pomocy

15.30 - Wzgórze Zamkowe
- Koncert Finałowy, w przerwach licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko, wystąpią: Walkower, Lazy Leg, The Alternativ Pink Floyd

20.00 - Wzgórze Zamkowe
- Światełko do Nieba
- Koncert zespołu Ustronsky

21.00 - Klub Studencki Panopticum - After Party

Gazetacodzienna.pl objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do zajadłych krytyków organizowania pomocy dla potrzebujących: ha wam w de i kawałek szkła,
gramy dalej!...

Owsiak rozszerzy eutanazję na dzieci niepełnosprawne? nie rokują, cierpią, zdane na osoby trzecie.

szpital ma umówioną dostawę nowego sprzętu od Owsiaka?

W roku 2011. Przychody - 59,7 mln zł, koszty realizacji - 49,3 mln zł a bezpośredni zakup sprzętu 38,2 mln zł, CO STANOWI 64% ZEBRANEJ KWOTY. Wydatki na propagandę to 6 mln zł. Majątek Fundacji opiewał już na 16,5 mln zł w tym środki transportu – 655 tys. zł, a budynki i inne obiekty to 15,6 mln zł. Dalej - koszty administracji (33 osoby) to 12,5 mln zł!, w tym pozostałe koszty - 8,4 mln zł. Co się okazało – Fundacja zakupiła nieruchomość za ponad 8 mln zł ! i przeznaczyła na biuro. Zysk z odsetek to 2 mln zł. Na same premie dla pracowników wydano 100 tys. zł.

jesli to co piszesz jest prawda to znow kasa i robota dla urzędasów - chory ten świat ;/

"Jak co roku" co to ma byc taka tradycja noworoczna Owsika, moze juz wystarczy tego wyreczania panstwa a pan panie Owsiak juz dosc zarobil !!!

Niestety ostatnia wypowiedź pana Owsiaka sprawiła, że jako staruch będę bardziej ostożniej sięgał do portfela. Może teraz będzie modny taki slogan: EMERYCI I RENCIŚCI, POPIERAJCIE WOŚP-ę CZYNEM, UMIERAJĄC PRZED TERMINEM....... Wstyd panie Jerzy O., wstyd......

jest to jakiś pomysł na rozwiązanie problemu 2 bilionów złotych długu ZUS

Dobre - ale sie usmialam !! Pozdrawiam

Ale Juras OWSIAK palnął jak gołąb na parapet tekstem w wywiadzie dla portalu dziennik.pl: "Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach". Nasz wykreowany „guru” ma jeszcze inne przemyślenia życiowe: "Jestem za wydłużeniem wieku emerytalnego"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama