, poniedziałek 10 sierpnia 2020
XV Konkurs Gwar „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”
Ma ocalić od zapomnienia charakterystyczne gwary wielu pokoleń rdzennych Polaków tego Regionu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

XV Konkurs Gwar „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”

red./mat.pras.
Już 15. raz Konkurs Gwar „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy” kierowany jest do dzieci, uczniów i młodzieży wszystkich typów szkół i placówek oświatowo – wychowawczych oraz placówek kultury, którzy zamieszkują na terenach historycznej Ziemi Cieszyńskiej po obu stronach Olzy, w Polsce i Republice Czeskiej.

Konkurs zainicjował w 2003 roku, mieszkaniec Czechowic – Dziedzic, ówczesny Wiceprezes Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Katowicach – Zbigniew Zborek (zm.28 VI 2017). Ma ocalić od zapomnienia charakterystyczne gwary wielu pokoleń rdzennych Polaków tego Regionu. Kultywować i zachęcać do mówienia językiem ojców i praojców, ubierania autentycznych strojów, odtwarzania obrzędów i zwyczajów oraz prezentowania w formie scenicznej wydarzeń z przeszłości i czasów współczesnych.

W przygotowanie do konkursu dzieci i młodzieży szkolnej mogą wziąć udział wychowawcy, nauczyciele, pracownicy placówek kultury, a także rodzice i dziadkowie.

Szczegóły w regulaminie do pobrania poniżej:

Regulamin:
https://drive.google.com/open?id=1i8T-Ct5AxDefaJUr8OV9is_JB-ISo9MW

Karta zgłoszenia:
https://drive.google.com/open?id=1vgrJpfB0s8p__PnihcNrfC1_Zq2q8dGE

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jakie gwary , to jest nasz Język Matki , a gwara jest we więzieniu albo na Żoliborzu .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama