, poniedziałek 6 lipca 2020
Wystawa i happening w projekcie „Słowa na granicy zmian”
- Nasza wystawa jest próbą uchwycenia stereotypów choroby psychicznej w przedmiotach, dźwiękach i obrazach - wyjaśniają organizatorzy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wystawa i happening w projekcie „Słowa na granicy zmian”

MB
Wystawa i happening w projekcie „Słowa na granicy zmian”

Eksponaty zaplanowanej wystawy w Bastei Zamku Cieszyn, fot. mat.pras.


Wystawa i happening w projekcie „Słowa na granicy zmian”

Już 21 września w Zamku Cieszyn odbędzie się wernisaż wystawy "Słowa na granicy zmian. Kiedy (z)raniona tożsamość spotyka sztukę". - Porozmawiamy o piętnie choroby psychicznej - zapowiadają organizatorzy.

- Nasza wystawa jest próbą uchwycenia stereotypów choroby psychicznej w przedmiotach, dźwiękach i obrazach. Eksponaty przybliżają perspektywę społecznego postrzegania osób z depresją czy schizofrenią, ale też autentyczne doświadczenia chorujących - wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją koordynatorka tego projektu, Maria Kozakowska.

Wystawa "Słowa na granicy zmian. Kiedy (z)raniona tożsamość spotyka sztukę", której wernisaż zaplanowano na 21 września o godz. 14.00 w Bastei Zamku Cieszyn, to efekt artystycznego działania uczniów, studentów UŚ i beneficjentów Dziennego Ośrodka Wsparcia oraz Cieszyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź".

- Na wystawie będzie można zobaczyć grafiki, video-arty, eksponaty, których będzie można, a nawet należy dotykać: m.in. manekin ze świadectwami matek z diagnozami psychiatrycznymi, waga na której będzie można zważyć leczące i raniące frazy - zapowiada Kozakowska w rozmowie z nami.

Wystawę poprzedzi happening tworzenia manifestu dobrych słów i niszczenia stereotypów. Odbędzie się on na tarasie widokowym Zamku Cieszyn 21 września o godz. 12.30. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama