, środa 26 luty 2020
Wystawa akwarystyczna w Strumieniu wzbogaciła się o nowe gatunki ryb
Zbrojnik lamparci wpuszczony do akwarium z piraniami od razu ustalił hierarchię i stał się "szefem" zbiornika - mówią organizatorzy wystawy.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wystawa akwarystyczna w Strumieniu wzbogaciła się o nowe gatunki ryb

BŚ/www.strumien.pl
Do grona prezentowanych na strumieńskiej wystawie okazów dołączył dorodny, 40-centymetrowy węgorzyk ognisty. To tylko jeden z nielicznych gatunków, jakie trafią na wystawę.

Przypomnijmy, na wystawie akwarystycznej, która rozpoczęła się w Strumieniu 20 stycznia prezentowanych jest kilkadziesiąt gatunków ryb z czterech kontynentów. Wystawa została zainstalowana w szesnastu dużych akwariach, do których na bieżąco wpuszczane są nowe gatunki ryb.

W tym tygodniu wystawa wzbogaciła się o węgorzyka ognistego. - To przepiękna, ciemnobrązowa ryba, pokryta czerwonymi plamami i pasami. Do grona ryb dołączył także gigantyczny, mający 50 cm, zbrojnik lamparci, który wpuszczony do akwarium z piraniami od razu ustalił hierarchię i stał się "szefem" zbiornika - mówią organizatorzy wystawy. - Zbrojnik jest zabezpieczony bardzo twardym pancerzem, który chroni go przed ewentualnym gniewem piranii. Jego wiek szacujemy na około 18 lat - dodają.

Co interesujące, w Strumieniu można także podziwiać arowanę srebrzystą. Ta ryba charakteryzuje się umiejętnością wyskakiwania na wysokość metra ponad wodę. - Ryba przeskoczyła dwa akwaria, oddała skok na około 1,5 metra i szczęśliwie znalazła się w zbiorniku "Tanganika". Tym sposobem, jako ryba zamieszkująca Amerykę Południową w jednej chwili zmieniła kontynent - komentują organizatorzy.

Wystawę można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury do 23 marca, codziennie od 10.00 do 20.00. Wstęp wynosi 5 zł oraz 3 zł (dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu). Grupy zorganizowane mogą umawiać się pod nr tel. 338570174 lub mailowo mgokstrumien@interia.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama