, niedziela 23 luty 2020
Wyjątkowe propozycje koncertowe Sceny Sfart!
Dzięki Sfartowi Strumień gościł już takich artystów jak między innymi: Marcelina, Natasha Ptakova, Early Birds, Music Mahal, Seals, Lunatyp, David Fly, Natalie Loves You, Sabina Broda, Maria i Kacper Matulowie… fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wyjątkowe propozycje koncertowe Sceny Sfart!

mat.pras.
Członkowie Stowarzyszenia Sfart są specjalistami w odkrywaniu wyjątkowych artystów o których często trudno jest usłyszeć w przekazie mediów masowych i radiostacji komercyjnych. Właśnie takim wykonawcom wśród których znajdują się zarówno debiutanci na muzycznym rynku jak i zawodowi muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym poświęcony jest cykl koncertów Scena Sfart.

Dzięki Sfartowi Strumień gościł już takich artystów jak między innymi: Marcelina, Natasha Ptakova, Early Birds, Music Mahal, Seals, Lunatyp, David Fly, Natalie Loves You, Sabina Broda, Maria i Kacper Matulowie… wszyscy wymienieni Artyści prezentują swój własny, niepowtarzalny styl wnoszący za każdym razem nową, unikalną jakość na scenę sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, w której specjalnie na potrzeby koncertów organizowanych przez Sfart, aranżowana jest klimatyczna Klubokawiarnia Sfart.

Nowy rok przynosi kolejne propozycje koncertowe w ramach Sceny Sfart. Koncerty, które w pamięci ich odbiorców pozostaną na długie miesiące, a może i całe lata.

Już 9-go lutego w strumieńskim emgoku wystąpi zespół Coffee Experiment. To dziewiątka młodych, ale solidnie wykształconych muzycznie artystów, którzy nie boją się eksperymentować bawiąc się muzyką poprzez brawurowe aranżacje nie tylko autorskich utworów. W muzycznych podstawach zespołu można zaobserwować zbieżność wielu gatunków z akcentami czarnej kultury amerykańskiej muzyki.

Coffee Experiment
Soul / R&B / Jazz

9 lutego 2018 (piątek)
godz. 19.00
emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14

Wstęp: 15 zł
Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Natalia Skorupka - wokal
Tomek Ptok - pianino
Szymon Niechcioł - rhodes/synth
Szymon Milej - saksofon altowy
Kamil Gojowy - saksofon barytonowy
Kordian Gojowy - puzon
Marcin Melcher - trąbka
Dawid Czogała - perkusja
Jakub Szuba - gitara basowa

Kolejną propozycją Sceny Sfart na luty 2018 jest koncert jednego z najbardziej uzdolnionych polskich perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Piotr Budniak został uznany przez czytelników czasopisma Jazz Forum Nową Nadzieja Jazzu, jest absolwentem dwóch akademii muzycznych i laureatem większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych. W 2014 roku założył zespół Piotr Budniak Essential Group, którego fonograficzny debiut - "Simple Stories About Hope And Worries" został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku przez czytelników Jazz Forum oraz JazzPRESS. Rok później czytelnicy Jazz Forum uznali sekstet Budniaka za jeden z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych w Polsce. W maju 2017 grupa wydała album "Into the Life", który bardzo szybko zebrał znakomite recenzje. Na koncercie w Strumeniu grupa zaprezentuje utwory ze swoich dwóch albumów oraz nowe, premierowe utwory.

Piotr Budniak Essential Group
jazz / world / indie

17 lutego 2018 (sobota)
godz. 19.00
emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14

Wstęp: 15 zł
Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Kwartet wystąpi w składzie:
Wojciech Lichtański - saksofon altowy
Kajetan Borowski - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama