, piątek 3 stycznia 2020
Wydarzenia na tydzień: Krepliki już w czwartek!
Konkurs na "Najlepsze Beskidzkie Krepliki" odbędzie się już po raz siódmy.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Wydarzenia na tydzień: Krepliki już w czwartek!

Już niedługo tłusty czwartek, a co za tym idzie kolejny konkurs na "Najlepsze Beskidzkie Krepliki". Konkursowe wyroby kosztować będzie można restauracji "U Heli" w Wiśle Malince. Co poza tym? Sprawdźcie sami.

13 lutego

Szkolenie. Wykład. Warsztaty.

Klub Filozoficzny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaprasza chętnych na szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalne. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 lutego, o godz. 17.00 w sali 020 Budynku Głównego Uniwersytetu Śląskiego. Szkolenie, wykład i warsztaty poprowadzi mgr Grzegorz Szewczyk. Wstęp wolny.

14 lutego

Związek Śląskich Katolików

W skoczowskim ARTadresie we wtorek, 14 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Życie społeczne i kulturalne na Śląsku Cieszyńskim". Tym razem Halina Szotek przeprowadzi wykład na temat Związku Katolików Śląskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Riffertone

Cieszyński Dom Narodowy zaprasza na koncert walentynkowy "I still love you" w wykonaniu Riffertone. Duet ten tworzą członkowie zespołu De Nuevo, znanego z półfinałów programu "Must Be The Music". We wtorek, 14 lutego, Jarek Krużołek i Albert Kokoszewski w rytm lekkiego bluesa przeniosą publiczność DN w świat romantycznych utworów. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Domu Narodowym (Rynek 12).

Kochankowie z ulicy Kamiennej

"Kochankowie z ulicy Kamiennej" to opowieść o miłości trudnej, niebanalnej, idealnej, ale przede wszystkim prawdziwej. Na koncert składają się największe przeboje gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Piosenki Piaf, Demarczyk, Osieckiej i Grechuty wykonają aktorzy Sceny Polskiej. Koncert "Kochankowie z ulicy Kamiennej" odbędzie się we wtorek, 14 lutego, w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł/120 Kč dostępne będą w kasie teatru przed rozpoczęciem koncertu.

16 lutego

Najlepsze Beskidzkie Krepliki

Tłusty czwartek już 16 lutego. W tym dniu odbędzie się siódmy konkurs na "Najlepsze Beskidzkie Krepliki". Jak co roku, o tytuł mogą się ubiegać: osoby fizyczne, domy wczasowe, stowarzyszenia, restauracje oraz szkoły. Warunkiem udziału w konkursie jest, aby krepliki były zrobione według tradycyjnej beskidzkiej receptury. Pączki muszą być z powidłami śliwkowymi, smażone na smalcu i z dodatkiem spirytusu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Malince w restauracji "U Heli" o godz. 11.00.

17 lutego

Hokej!

Werk Arena zaprasza na kolejny mecz hokeja. Tym razem trzyniecka drużyna rywalizować będzie ze zawodnikami z klubu Sparta Praha. Mecz rozpocznie się o godz. 18.10 w piątek, 174 lutego.

A może do Bielska?

Mayday 2

"Mayday 2" to kontynuacja spektaklu Raya Cooneya - Mayday czyli nowe perypetie londyńskiego taksówkarza bigamisty Johna Smitha, który oprócz dwóch żon i dwu mieszkań ma dwoje nastoletnich dzieci, które niespodziewanie, dzięki wirtualnej sieci zaczynają się spotykać. Bigamista Smith jest przekonania, że postępuje dobrze, jednak, kiedy dowiaduje się o związku kazirodczym swoich dzieci postanawia temu zapobiec. Spektakl "Mayday 2" można zobaczyć w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00, 18.00 i 19.00. Sztuka wystawiana będzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Koncert Walentynkowy - Porozmawiajmy o miłości

Koncert Walentynkowy "Porozmawiajmy o miłości" to mnóstwo niesamowitych utworów o miłości autorstwa Jonasza Kofty, Grzegorza Ciechowskiego, Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Marka Grechuty w wykonaniu Marty Gzowskiej-Sawickiej i Rafała Sawickiego przy akompaniamencie Piotra Matusika. Koncert odbędzie się we wtorek, 14 lutego, o godz. 20.00 w Kawiarni Pod Sceną (Scena Pod Sceną) w budynku głównym Teatru Polskiego W Bielsku-Białej.

Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami

"Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami" to podróż do czasów dzieciństwa i okresu dojrzewania skumulowanych w krótkich scenach, fleszach i obrazach. Zabawne i perwersyjne historie przeplatane są nostalgicznymi i mrocznymi obrazami. Spektakl, w którym radość przebija się przez łzy i gorzki śmiech można zobaczyć w czwartek, 16 lutego, o godz. 19.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama