, piątek 10 lipca 2020
Wydarzenia i kultura na weekend: Kabaret Młodych Panów wystąpi w Cieszynie
W piątek, 28 lutego o godz. 17:00 i 20:00, a także w niedzielę, 1 marca o godz. 16:00 i 19:00 na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpi jeden z najpopularniejszych, polskich kabaretów!  fot: www.kmp.art.plDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Kabaret Młodych Panów wystąpi w Cieszynie

MM
W najbliższy weekend w kinie Piast będzie można zobaczyć sporo nowości filmowych, zresztą podobnie będzie w skoczowskim Teatrze Elektrycznym. A już w piątek w kolejna spotkanie w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości”, występ Kabaretu Młodych Panów oraz spotkanie z Adrianem Zandbergiem. W weekend polecamy także koncerty w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego, przedstawienie teatralne "Lalki" w Chybiu, monodram "Shirley Valentine" w Strumieniu, wykład poświęcony cieszyńskiej architekturze modernistycznej oraz Cieszyński Targ Staroci!

28 lutego

Cymelia i osobliwości - biblioteka ZOL

W piątek, 28 lutego o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości”. Jego tematem będzie cieszyński oddział niemieckiej placówki naukowej Zentralinstitut für Oberschlesische Landesforschung działającej w mieście w czasie II wojny światowej, pozostałości biblioteki którego znajdują się obecnie w księgozbiorze pomuzealnym Książnicy Cieszyńskiej. Zagadnienie to nie było do tej pory przedmiotem bliższego zainteresowania historyków i bibliologów. Temat przybliży Wojciech Święs z Działu Gromadzenia, Opracowywania i Udostępniania Zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Wstęp wolny.

Kabaret Młodych Panów w Cieszynie

W piątek, 28 lutego o godz. 17:00 i 20:00, a także w niedzielę, 1 marca o godz. 16:00 i 19:00 na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpi jeden z najpopularniejszych kabaretów! Kabaret Młodych Panów, bo o nich mowa zaprezentuje cieszyńskiej publiczności spektakl teatralny pt. "Lany Poniedziałek albo góro tsy", który przeznaczony jest dla widzów dorosłych. - Dla nas jako zespołu, jest to nowa przygoda na scenie, nowy etap pracy w teatrze, którego kabaret jest przecież częścią. Jesteśmy przekonani że nasze doświadczenie kabaretowe połączone z gigantycznym doświadczeniem Jurka Bończaka jako aktora i reżysera komedii, tworzy z tej sztuki dobrą i śmieszną farsę. My tworząc ten spektakl naprawdę się dobrze przy tym bawimy i wierzymy, że każdy kto zobaczy "Lany poniedziałek" też będzie się z nami dobrze bawił - - mówią członkowie Kabretu Młodych Panów. Bilety w cenie: 80, 65 i 50 zł do nabycia w kasie teatru oraz online: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl, www.bileterka.com, www.kabaretowebilety.pl.

O odwadze z Adrianem Zandbergiem

W piątek, 28 lutego o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w ramach cyklu spotkań "O odwadze" organizowanych z okazji 10-lecia Krytyki Politycznej w Cieszynie odbędzie się spotkanie z Adrianem Zandbergiem. "Realna zmiana nie wydarzy się na trybunie parlamentarnej” twierdzi Adrian Zandberg. Gdzie zatem ma się wydarzyć i co ma oznaczać? Dlaczego w ogóle odczuwamy potrzebę zmiany i wobec czego? Wielu z nas czuje, że Polska nie jest wygodnym domem, wolnym od strachu o przyszłość naszych dzieci, o godną starość, o uwikłaną w politykę edukację, o to kogo wolno nam kochać i z kim zakładać rodzinę, o niezawisłość sądów, o wolność. Czy jest nam potrzebna odwaga żeby zacząć budować wygodny dom, realnie demokratyczne państwo? A przede wszystkim skąd brać tę odwagę? Na te trudne pytania Adrian Zandberg spróbuje odpowiedzieć już 28 lutego o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". Spotkanie poprowadzi Agnieszka Muras. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Koncert zespołu "Sjetý Gumy"

Otwarty Klub Browaru Zamkowego w Cieszynie zaprasza na koncert zespołu "Sjetý Gumy", który odbędzie się w piątek, 28 lutego o godz. 20:00. Zespół Sjetý Gumy założony został w 2010 r. przez dwóch rockowych bardów i przyjaciół, gitarzystę basowego Dušana Folwarcznego (RUR) i gitarzystę Pavela Slívę (Salamandra). Do współpracy zaprosili facetów tego samego rodzaju, gitarzystę Alesa Klimsę (ex-Punishment) i perkusistę Lumira Outratę (ex-Bastard). Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

Spektakl teatralny dla dzieci w Przytulii

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" z Brennej zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci "Magiczne słowo", który zaprezentowany zostanie w piątek, 28 lutego o godz. 16:30. Zapraszamy wszystkie dzieci na pierwszy w historii "Przytulii" teatr lalek! Głównym przesłaniem płynącym z przedstawienia jest problem wychowawczy. Pewna dziewczynka była bardzo kapryśna i znudzona, nie słuchała mamy. Pewnego dnia pokłóciła się z mamą i uciekła z domu. Czy zrozumie swój błąd? Czy będzie potrafiła przeprosić? Czy odnajdzie drogę do domu? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie przychodząc na nasze wydarzenie - zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

29 lutego

Szlakiem cieszyńskiej moderny

W sobotę, 29 lutego o godz. 10:00 Zamek Cieszyn zaprasza na wykład poświęcony cieszyńskiej architekturze modernistycznej. Spotkanie poprowadzi Przemysław Czernek - historyk sztuki i architektury, autor publikacji Szlakiem cieszyńskiej moderny. Wykład odbędzie się w modernistycznej willi Elizy Niemcowej przy ulicy Miarki 2 w Cieszynie.

Eko COK, czyli warsztaty szycia

Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy zaprasza na warsztaty szycia ekologicznych, wielorazowych woreczków na zakupy, które poprowadzi Barbara Grabarczyk. Warsztaty odbędą się w sobotę, 29 lutego o godz. 10:00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 60 zł i obejmuje opłatę instruktora, materiał potrzebny do wykonania woreczków oraz przygotowanie niezbędnego sprzętu. Bliższe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 668 860 354.

Spektakl teatralny pt. "Lalki" w Chybiu

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na spektakl teatralny pt. "Lalki" w wykonaniu grupy "Galimatias", który zaprezentowany zostanie w chybskim Klubie "Pod Amfiteatrem", w sobotę, 29 lutego o godz. 19:00. - Mała laleczka Nur otrzymuje dar życia by poznać potęgę uczuć i emocji. Tym samym odkrywa swoje granice, które z biegiem czasu uczy się przekraczać. Dostępuje przyjaźni, miłości, troski, obserwuje także gniew i nienawiść. Wszystko to jest dla niej nowe. Czuje się zamknięta, przytłoczona, zniewolona, ale nie poddaje się. Budzi w sobie odwagę i pomaga zrozumieć innym, że życie, miłość, śmiech nie są zarezerwowane tylko dla wybranych - czytamy w opisie przedstawienia. Bilety w cenie 10 zł i 15 zł do nabycia przed spektaklem.

Koncert czeskiego zespołu "Druhá Náhoda"

Otwarty Klub Browaru Zamkowego zaprasza na koncert czeskiego zespołu "Druhá Náhoda", wykonującego muzykę country. Koncert odbędzie się w sobotę, 29 lutego o godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

1 marca

Shirley Valentine w Strumieniu

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza w najbliższą niedzielę, 1 marca o godz. 18:00 na monodram pt. "Shirley Valentine", w wykonaniu Anny Kadulskiej, wybitnej śląskiej aktorki związanej przez wiele lat z Teatrem Śląskim w Katowicach, zdobywczyni wielu nagród teatralnych. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie emgoku.

Cieszyński Targ Staroci

Cieszyński Ośrodek Kultury COK Dom Narodowy oraz miasto Cieszyn zapraszają na Cieszyński Targ Staroci, który odbędzie się w niedzielę, 1 marca w godzinach 8.00-14:00 w Cieszyński Ośrodku Kultury "Dom Narodowy". - Wszystkich hobbystów i kolekcjonerów, a także mieszkańców Cieszyna zapraszamy na to wydarzenie. Będzie okazja kupić, sprzedać lub wymienić przedmioty, których nie kupimy w centrum handlowym. Każdy z nich ma swoją historię, swoją duszę, więc kolekcjonerzy będą mieli nie lada okazję, by wzbogacić swoje zbiory - zachęca Adam Cieślar, dyrektor COK Dom Narodowy. Wstęp na targ już tradycyjnie jest wolny.

W weekend idź do kina!

Repertuar Kina Piast w Cieszynie

28 lutego - 1 marca BAD BOY, godz. 19:45

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Piotr (Maciej Stuhr), starszy brat, został policjantem, z kolei dla Pawła (Antoni Królikowski),młodszego z braci, napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokatka znajdująca paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zainicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń...

28 lutego - 5 marca GANG ZWIERZAKÓW, godz. 15:30

Gdy w Robopolis władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto.W ten sposób grupa przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych, z elegancką kotką Belląna czele, zostaje pozbawiona swoich opiekunów i nie bardzo umie sobie bez nich radzić. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna każdą ulicę jak własną kieszeń.Łatwo więc potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Aby temu zapobiec, Roger, jego przyjaciel Bob (robot o gołębim sercu) oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, a może nawet cały świat, a przy okazji odzyskać swoich kochanych opiekunów.

28 lutego - 3 marca MAŁE KOBIETKI , godz. 17:15

Adaptacja słynnej powieści Louisy May Alcott. W domostwie zwanym Orchard House odpokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, walczącego na wojnie secesyjnej,wyłączną opiekę nad czterema dorastającymi córkami sprawuje Marmee. Matka wyraźnie wyprzedza swoją epokę wpajając córkom ideały wolności oraz niezależności, zachęcając je przy tym, aby samodzielnie poszukiwały swego miejsca w życiu. Jest to trudne, ponieważ każda z córek Marmee jest inna i ma inne pragnienia...Najstarsza, Meg, ma najbardziej konserwatywne poglądy na świat i tradycyjnie pojmuje rolę kobiety chcąc być przede wszystkim żoną i matką. Jo jest indywidualistką o zainteresowaniach artystycznych, ma za sobą pierwsze próby literackie i okres fascynacji teatrem. Delikatna idealistka Beth marzy o poświęceniu się pracy społecznej. Z kolei najmłodsza z sióstr, Amy, jest nieco zbyt zapatrzoną w siebie romantyczką.

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

28-29 lutego DOKTOR DOLITTLE, godz. 17:00

Doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny, choć ekscentryczny naukowiec oraz lekarz weterynarii żyjący w czasach wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia otaczając się jedynie egzotycznymi zwierzętami. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelnie niebezpieczną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć dla niej lekarstwo. Podczas wyprawy Dolittle, obdarzony niepodrabialnym poczuciem humoru, będzie musiał się wykazać nie lada odwagą. Odkryje też wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ze starymi wrogami...W ekspedycji towarzyszyć mu będzie młody, pewny siebie uczeń (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwy goryl, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka,niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego niedźwiedzia polarnego oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

28 lutego - 1 marca 1917, godz. 19:00

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

1 marca Ziemia przemówiła, godz. 16:00

W niedzielę, 1 marca Skoczów powraca do dramatycznych wydarzeń sprzed 75 lat. Odbierz bezpłatne wejściówki, by być świadkiem prezentacji unikatowego filmu dokumentalnego i rozmowy o zapomnianych kartach historii najnowszej Śląska Cieszyńskiego. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie kina na godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama