, sobota 17 kwietnia 2021
Wydarzenia i kultura na weekend: De Mono w Cieszynie
W niedzielę, 8 marca o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się koncert zespołu De Mono.  fot: Piotr Pasieczny / PZLPiT MazowszeDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: De Mono w Cieszynie

MM
Jedno jest pewne, a mianowicie to, że najbliższy weekend zdominowany zostanie wydarzeniami związanymi z Dniem Kobiet. Koncerty, wystawy, a także spektakle teatralne dedykowane będą głównie paniom, które mogą przebierać w ofercie kulturalnej na tej wyjątkowy dzień. Ale to nie wszystko. W kinie Piast w Cieszynie czeka nas bowiem premiera nowych filmów, podobnie jak w skoczowskim Teatrze Elektrycznym. Przed nami także druga edycja Dni Organowych oraz festiwal podróżniczo-muzyczny w Wiśle, a także Pišlikowe czytanie dla dzieci w cieszyńskim Tramwaj Cafe.

6 marca

Wieczór dla kobiet - Wszystko o mężczyźnie

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu, filia w Zamarskach zaprasza na spektakl muzyczny w wykonaniu grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Chybiu pt. "Wieczór dla kobiet - Wszystko o mężczyźnie". Spektakl przy lampce wina i ciastku zaprezentowany zostanie w piątek, 6 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej w Zamarskach. Bilety w cenie 20 zł nabycia w GOK Hażlach oraz przed przedstawieniem.

II Dni Organowe w Wiśle

Społeczne Ognisko Muzyczne im. J. Drozda zaprasza na II Dni Organowe, które odbędą się w piątek i sobotę, 6 i 7 marca w sali koncertowej Społecznego Ogniska Muzycznego w Wiśle (Willa Beskid). W programie koncert Eweliny bachul oraz uczniów klasy organów SOM im. J. Drozda, warsztaty muzyki organowej, które poprowadzi Krzysztof Musiał, panel dyskusyjny dla nauczycieli, a także koncert Krzysztofa Musiała. Wstęp wolny. Szczegółowy program II Dni Organowych dostępny jest tutaj.

Wernisaż wystawy "Kobieta prawdziwa"

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne oraz fotoklub Zvonek zapraszają na wernisaż wystawy pt. "Kobieta prawdziwa", który odbędzie się w piątek, 6 marca o godz. 18:00 w galerii "Pod Ratuszem" w Strumieniu. Wstęp wolny.

Usta milczą, dusza śpiewa...

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" w Brennej zaprasza na prawdziwą gratkę dla miłośników operetki. W piątek, 6 marca o godz. 19:00 w barwny świat zaproszą uczestników Aleksandra Dyrna, Piotr Karzełek oraz Karol Lucjan, którzy zaprezentują się w programie zatytułowanym: "Usta milczą, dusza śpiewa". W programie popisowe arie z najsłynniejszych operetek takich jak "Zemsta nietoperza", "Księżniczka Czardasza", czy "La Traviata". Bilety w cenie 20 zł do nabycia w "Przytulii".

Festiwal podróżniczo-muzyczny "Czekając na wiosnę"

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle zaprasza na festiwal podróżniczo-muzyczny "Czekając na wiosnę", który odbędzie się w dniach 6-7 marca W programie m.in. pokazy zdjęć autorów z Polski i Czech, koncert muzyki celtyckiej, spotkanie z Markiem Fiedlerem, synem słynnego podróżnika i kustoszem Muzeum - Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera, spotkanie z Januszem Majerem - himalaistą, polarnikiem i podróżnikiem, koncert muzyki bluegrass i country, a także spotkanie z Cecylią Kukuczką, które będzie okazją do promocji książki "Królowa. Lhotse '89". Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Warsztaty kulinarne z Wiesławą Rusin - psychodietetykiem

Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie zaprasza na warsztaty kulinarne z psychodietetykiem i autorką książek o tematyce podróżniczej i dietetycznej Wiesławą Rusin, które odbędzie się, 6 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowo-konferencyjnej OCKiR. Wstęp: 15 zł. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy telefoniczne: 536 050 906.

7 marca

Pišlikowe czytanie dla dzieci w Tramwaj Cafe

Szykuje się ciekawy pišlikowy sobotni poranek w Tramwaj Cafe! W najbliższą sobotę, 7 marca będzie bowiem okazja poznać historie sympatycznych Pišlików, którymi najmłodsi pasażerowie cieszyńskiej kawiarni, bawią się w tramwajowym kąciku dziecięcym. - Zapraszamy wszystkie dzieci na pierwsze pišlikowe czytanie w Tramwaj Cafe! W trakcie czytania przygód sympatycznych pionków Pišlików przeniesiemy się do nieznanego dotąd świata, w którym żyją drewniane figurki. Sprawdzimy jak się nazywają poszczególne Pišliki, a także jakie ciekawe historie spotykają je na co dzień - wyjaśniają organizatorzy z kawiarni Tramwaj Cafe w Cieszynie. Czytaniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, w tym drobny poczęstunek dla dzieci, a także upominki dla obecnych na czytaniu małych gości. Pišlikowe czytanie w Tramwaj Cafe zaplanowane zostało na sobotę, 7 marca. Wydarzenie rozpocznie się od drobnego poczęstunku dla dzieci o godz. 9:30. WSTĘP WOLNY!

Dzień Kobiet pod Brunatnym Jeleniem

Restauracja "Pod Brunatnym Jeleniem" w Cieszynie zaprasza na koncert piosenki przedwojennej, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 7 i 8 marca o godz. 19:00 (sobota) i 17:00 (niedziela). W trakcie koncertu zaprezentują się: Tomasz Pala (instrumenty klawiszowe), Małgorzata Pikus (wokal), Tomasz Kłaptocz (wokal) oraz Bartłomiej Stuchlik (kontrabas). Więcej informacji na stronie www.podjeleniem.org

Dzień Kobiet w Domu Narodowym

Z okazji Dnia Kobiet Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zaprasza na spotkanie z Bernadetą Weber, doświadczoną stylistką, kolorystką i makijażystką, a także koncert piosenek Anny German, które wykona Zoriana Grzybowska z zespołem. Bilety na oba wydarzenia kosztują 30 zł i są do nabycia w kasie COK na parterze Domu Narodowego. Początek imprezy o godz. 16:00. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Wieczór dla kobiet - Wszystko o mężczyźnie

W sobotę, 7 marca Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na spektakl muzyczny w wykonaniu grupy wokalnej GOK w Chybiu. - Wszyscy lubimy się dobrze pośmiać, szczególnie wtedy kiedy słyszymy piosenki znane i lubiane. Wychodząc z tego założenia najnowszy projekt grupy wokalnej działającej w GOK, będzie projektem zabawnym i dostarczającym wielu wrażeń artystycznych. Zbiór piosenek kabaretowych, ale nie tylko, ubranych w ciekawą konwencję z gościnnym udziałem aktora Grzegorza Czornego, to doskonała gwarancja dobrej zabawy i udanego wieczoru, a nie ma lepszego pretekstu do oceny męskich charakterów - czytamy w opisie spektaklu, który rozpocznie się o godz. 18:00 w klubie "Pod Amfiteatrem". Bilet w cenie: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia przed spektaklem.

Warsztaty z tworzenia łapaczy snów w Ustroniu

Domek Pracy Twórczej działający przy Muzeum Ustrońskie im. J. Jarockiego w Ustroniu zaprasza na warsztaty z tworzenia łapaczy snów, które odbędą się w sobotę, 7 marca o godz. 10:00. Warsztaty poprowadzi Dagmara Choroba. Koszt udziału w warsztatach: 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 600 504 638.

Psychopainting - otwarcie wystawy w Skoczowie

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na otwarcie wystawy malarskiej Roberta Mentla. Wernisaż wystawy pochodzącego ze Skoczowa artysty młodego pokolenia zatytułowanej "Psychopainting" odbędzie się w sobotę, 7 marca, o godz. 18;00 w Galerii ARTadres w Skoczowie (Rynek 18). Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

8 marca

Koncert zespołu De Mono w Cieszynie

W niedzielę, 8 marca o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się koncert zespołu De Mono. - Wieloletnie doświadczenie, tysiące wspólnych wspomnień i koncertów...a muzycy wciąż udowadniają, że w parze z każdym kolejnym rokiem idzie jeszcze większa doza stylu i dobrego smaku. Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas w działalności De Mono, niekwestionowanej gwiazdy polskiej muzyki popularnej – zmiana managementu, nowy wizerunek oraz intensywne prace nad kolejnymi projektami…Wszystko to jest doskonałym powodem, aby odwiedzić jeden z występów zespołu! Stali fani z pewnością usłyszą doskonale znane przeboje w nowych aranżacjach, a osoby, które zobaczą zespół na żywo po raz pierwszy, z pewnością docenią energię płynącą od muzyków - czytamy w opisie koncertu. Bilety w cenie: 59 zł, 79 zł i 99 zł.

Być kobietą... o pięknym sercu

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na spotkanie przy kawie z Ireną Wilkosz Spotkanie zatytułowane "Być kobietą... o pięknym sercu" odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury "Pod Pegazem".

Recital gitarowy Andrea De Vitis

Społeczne Ognisko Muzyczne im. J. Drozda w Wiśle oraz Agencja Artystyczna Modran-2 serdecznie zapraszają na recital gitarowy włoskiego gitarzysty Andrea De Vitis. Koncert odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 18:00 w sali kameralnej Społecznego Ogniska Muzycznego im. J. Drozda (Wisła, ul. 1 Maja 66). Wstęp wolny!

Gala Konkursu Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2019

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zapraszają na Galę Konkursu Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2019, która odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 18:00 w Dworze Kukuczka w Istebnej. W programie ogłoszenie wyników konkursu na Oryginalną Kobietę Śląska Cieszyńskiego oraz koncert zespołu The Threex.

Dżentelmeni od kuchni, czyli Dzień Kobiet w Teatrze Elektrycznym

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na pokazy przyrządzania i gotowania potraw z różnych stron świata, w ramach imprezy "Dżentelmeni od kuchni, czyli Dzień Kobiet w Teatrze Elektrycznym", która odbędzie się w niedzielę, 8 marca o godz. 17:00. W programie prezentacja kuchni tajskiej, kuchni molekularnej, kuchni azjatyckiej i śródziemnomorskiej. Bilety w cenie: 30 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) do nabycia przed imprezą.

Babskie sprawy w Wiśle

W niedzielę, 8 marca w sali na piętrze Centrum Przesiadkowego w Wiśle, od godziny 14:00 rozpocznie się impreza z okazji Dnia Kobiet zatytułowana "Świętujemy Dzień Kobiet - Babskie Sprawy". W programie m.in. spotkanie ze stylistką Dorotą Panek, tworzenie kosmetyków zero waste, pokaz fryzjerski Joanny Markuzel, prelekcja na temat realizacji pasji Jakuba Głuszaka, spotkanie z brafiterką Bibianną Garus, spotkanie z makijażystką Izabelą Cieślar, joga twarzy, a także seans filmowy "Jestem taka piękna". Wstęp wolny!

Dzień Kobiet z zespołem Püdelsi

Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn zaprasza na koncert zespołu Püdelsi! Koncert odbędzie się w Dzień Kobiet, w niedzielę, 8 marca o godzinie 19:00. Zespół został założony w 1986 roku przed Andrzeja "Pudla" Bieniasza. Przez lata wylansował radiowe hity takie jak "Dawna dziewczyno", "Uważaj na niego", "Wolność słowa", "Czerwone Tango", czy "Samba Mamba". Aktualnie zespół Püdelsi promuje najnowszy album koncertowy "Psychosymfoniko". Bilety w cenie 25 zł do nabycia przed koncertem.

W weekend idź do kina!

Repertuar Kina Piast w Cieszynie

6-12 marca NAPRZÓD, godz. 15:30, 17:30,

Akcja “Naprzód”, najnowszej animacji studia Disney/Pixar, rozgrywa się w świecie fantastycznym.
Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Mantykory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki.

6-11 marca SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER, godz. 19:30

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

6 marca ANDRE RIEU: 70 LAT MŁODOŚCI, godz. 19:30

"André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. To wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze nas w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą Orkiestrą Johanna Straussa, założoną przez Andre Rieu, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio CityMusic Hall, Amsterdam i rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

5 MARCA Dżentelmeni , godz. 20:00

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

6-7 MARCA Superpies i Turbokot, godz. 17:00

Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi... TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów.

6-7 MARCA Bad Boy, godz. 19:00

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama