, niedziela 5 lipca 2020
Wigilia Europejska w Pruchnej
Burmistrzyni Strumienia Anna Grygierek zorganizowała w Pruchnej obiad wigilijny, by powspominać dotychczasowe wspólne działania ze stroną Czeską oraz Słowacką. fot: SLDodaj do Facebook

Wigilia Europejska w Pruchnej

SL
Wigilia Europejska w Pruchnej

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W gminie Strumień o świąteczny nastrój zadbano podczas Wigilii Europejskiej, która odbyła się 18 grudnia w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, gdzie powitano gości z Czech i Słowacji, razem świętując wspólną przyjaźń i oczekując świąt.

Gmina Strumień współpracuje z 11-stoma partnerami z Czech oraz 13-stoma ze Słowacji. W tym roku Strumień może się poszczycić ponad 40-stoma wydarzeniami transgranicznymi, odbyło się 27 wydarzeń projektowych i 23 pozaprojektowych. Łącznie w roku 2018 zrealizowano 6 projektów. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Drogomyślu urzeczywistniły po jednym projekcie, a gmina Strumień aż cztery. W tym roku została również zatwierdzona współpraca z jednostką straży pożarnej OSP Bąków, OSP Drogomyśl, jednostką Horni Datyne oraz DHZ Krasnany ze Słowacji.

Burmistrzyni Strumienia Anna Grygierek zorganizowała w Pruchnej obiad wigilijny, by powspominać dotychczasowe wspólne działania ze stroną Czeską oraz Słowacką. Podczas Wigilii Europejskiej harcerze z 75. drużyny harcerskiej „KEDYW” z Bąkowa przekazali światło Betlejemskie – symbol pokoju i przyjaźni. Następnie gościom umilił czas występ muzyczny Kwartetu ze Szkoły Muzycznej z Żor. Nie zabrakło również uścisków dla wszystkich przybyłych, dziękując za pojawienie się, przyjaźń i współpracę. Nie obyło się też bez tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Każdy z gości otrzymał drobny podarunek, a prezentów dla organizatorów uroczystości nie zabrakło też ze strony czeskiej i słowackiej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama