, sobota 27 luty 2021
Wielu mieszkańców na szlaku magnolii
Magnolie, teraz wyglądają najpiękniej, rozkwitają, ciesząc nasze oczy i przypominając o wiośnie. fot: FJDDodaj do Facebook

Wielu mieszkańców na szlaku magnolii

KT
„Najpiękniejsze magnolie kwitną w Cieszynie” - to hasło wycieczki, która w ostatnie niedzielne popołudnie przeszła ulicami Cieszyna. Spacer szlakiem kwitnącej magnolii cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Magnolie, teraz wyglądają najpiękniej, rozkwitają, ciesząc nasze oczy i przypominając o wiośnie. Wiele z tych urokliwych drzew i krzewów znajdziemy właśnie w Cieszynie. Jednak, na cieszyńskim szlaku magnoliowym wyznaczonych zostało 10 punktów, które mieli okazję zobaczyć uczestnicy niedzielnego spaceru.

Wycieczce przewodziła Irena French z Muzeum Śląska Cieszyńskiego i Stanisław Kawecki, sekretarz miasta Cieszyna. Spacer rozpoczął się na placu Kościelnym przy pomniku ks. Jerzego Trzanowskiego i poprowadził ulicami Sienkiewicza, Raszki, 3 Maja przez plac Wolności i ulicę Limanowskiego aż do Parku Pokoju.

Wcześniej przewodnikiem na szlaku magnolii był Mariusz Makowski, historyk zasłużony dla Śląska Cieszyńskiego, który zmarł końcem lutego tego roku. Makowski był jednym z pomysłodawców tego szlaku. W niedzielę w Parku Pokoju na zakończenie tradycyjnego spaceru zasadzono drzewo magnolii ku jego pamięci. Druga, nowa magnolia w Parku pojawiła się także dla upamiętnienia Danuty Pawłowicz, również autorki szlaku.

Trasę szlaku magnolii o długości 1,2 km można sprawdzić na mapce zamieszczonej na www.muzeumcieszyn.pl oraz w broszurce dostępnej w kasie Muzeum.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama