, piątek 29 maja 2020
Wielki finał warsztatów teatralnych
Spektakl został zbudowany podczas pięciodniowych warsztatów zorganizowanych przez Teatr. A. Mickiewicza w Cieszynie. fot: DRDodaj do Facebook

Wielki finał warsztatów teatralnych

DR
Wielki finał warsztatów teatralnych


Wielki finał warsztatów teatralnych

To był wielki dzień dla 22 uczniów cieszyńskich szkół średnich, którzy wczoraj wystąpili na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie z musicalem „Włosy na błysk”, zrealizowanym na podstawie znanego hitu filmowego „Grease”.

Spektakl został zbudowany podczas pięciodniowych warsztatów zorganizowanych przez Teatr. A. Mickiewicza w Cieszynie. Warsztaty były prowadzone przez specjalistów – reżyserów, choreografa i trenera wokalnego - ze Studia Aktorskiego Teatru Wit-Wit w Gliwicach.

Tego wyzwania podjęło się 22 śmiałków, którzy poświęcili pierwszy tydzień ferii zimowych na pracę i szkolenie swojego warsztatu, przygotowując jednocześnie godzinne widowisko muzyczne. Profesjonalny zespół aktorski przygotowuje się do takiego spektaklu przez 3-4 miesiące, uczniowie ze Śląska Cieszyńskiego dokonali tego w 5 dni.

Najbardziej emocjonujące zadanie czekało na młodzież właśnie wczoraj 14 marca, kiedy to musieli aż trzykrotnie pokazać efekty swoich prac - dwukrotnie wystąpili dla swoich rówieśników, kolegów i koleżanek z cieszyńskich szkół średnich, a finalnie zaprezentowali się szerszej cieszyńskiej publiczności, swoim rodzinom i przyjaciołom podczas gali wieczornej.

Młodzież znakomicie poradziła sobie z podjętym wyzwaniem, przenosząc publiczność w klimaty przeboju filmowego „Grease”. Przekonująco opowiedzieli historię o zbuntowanym pokoleniu lat 50 i miłosnych perypetiach dwojga nastolatków Sandy i Dannego w realiach amerykańskiej szkoły średniej. Na scenie obowiązkowo zobaczyliśmy chłopaków w czarnych skórzanych kurtkach i dziewczyny należące do klubu „różowych dam”. Nie zabrakło energii i rockandrollowych rytmów, a przede wszystkim takich muzycznych hitów jak choćby „Letnia noc”. Pomimo tego, że przygotowania trwały tak krótko, to z pewnością doświadczenie pozostanie z młodzieżą ze Śląska Cieszyńskiego na bardzo długo.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama