, sobota 6 czerwca 2020
Wieczór z jazzem w Browarze Zamkowym
Mówi się, że ich jazz nie posiada jasnej definicji. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

Wieczór z jazzem w Browarze Zamkowym

red./mat.pras.
Wieczór z jazzem w Browarze Zamkowym

9 grudnia w Browarze Zamkowym na Scenie COK-u zagościł jazz, czyli Julia Kania ze swoim zespołem – Julia Kania Quartet. Mówi się, że ich jazz nie posiada jasnej definicji. To podróż, która wymyka się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej. Zespół przybliża słuchaczom niezwykłe historie przez lekkość i powściągliwość, a zarazem daje dużo swobody interpretacyjnej.

Zanim na scenie zagościł jazz wykonaniu zespołu Julii, publiczność wysłuchała Natalii Bukowskiej i Michała Kasztury. To duetu wokalno – gitarowy, którego repertuar można określić jako „jazz i okolice”. Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno standardy jazzowe, jak i znane covery innych gatunków w akustycznych aranżacjach.
Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ Julii Kania Quartet w składzie: Julia Kania - wokal, teksty, Adam Tadel – kontrabas, Kajetan Borowski – fortepian, Grzegorz Pałka – perkusja. Autorskie kompozycje liderki, przeniosły słuchaczy w świat jazzu, indie jazzu i world music. Muzycy znani są już w całym kraju, a w Cieszynie promowali kompozycje z debiutanckiej płyty pt. „Here”. Otrzymywali już nagrody na festiwalach i konkursach zarówno w Polsce jak i za granicą. Jesienią 2016 roku zespół został wyróżniony Nagrodą Specjalną podczas XV Międzynarodowego Konkursu Krokus Jazz Festiwal. Podczas sobotniego występu uwagę zwracało niezwykłe brzmienie, do którego artyści przywiązują dużą wagę. To była prawdziwa kulturalna uczta na najwyższym poziomie.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne grudniowe spotkania z kulturą !

16.12, 20.00, Browar Zamkowy Cieszyn
RASTAFAJRANT – koncert (bilety – 20 zł w COKu)

„RASTAFAJRANT” to cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae / rock / ska i poezji ska – kanej, został założony przez muzyków, którzy współpracują bądź współpracowali m.in. z De Press, Dzioło, Dawidem Kwiatkowskim, Patrykiem Kumórem, Wojtkiem „Yellow” Żółtym (AKURAT), Nataszą Ptakovą, Teatrem Śląskim (Skazany na bluesa) i wieloma innymi! Zespół dotychczas koncertował w kilkudziesięciu miastach Polski oraz w Czechach – za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem.

22.12, 20.00, Browar Zamkowy Cieszyn
PROLETARYAT – koncert (bilety – 40 zł w COKu)

PROLETARYAT to jeden z klasyków polskiego rocka, to jeden z najlepszych zespołów „drugiego pokolenia” polskiej sceny rockowej. To zespół, który w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: „Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość”, grupa przez wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”.

29.12, 20.00, Browar Zamkowy Cieszyn
Przedsylwestrowa rozgrzewka- impreza z DJ-em (bilety – 10 zł w COKu)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama