, sobota 4 lipca 2020
Wałasi zagrają na Scenie COK
2 marca 2018, godz. 20.00, sala Browaru Zamkowego fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wałasi zagrają na Scenie COK

red./mat.pras.
Kolejna odsłona Sceny COK w Browarze Zamkowym należeć będzie do kapeli „Wałasi”, która zagra w Cieszynie już w piątek 2 marca o godzinie 20:00.

Kapela Wałasi odkrywa to, co najpiękniejsze w muzyce tradycyjnej i zabiera słuchaczy w niezapomnianą podróż po łuku Karpat. Twórczość kapeli mocno zakorzeniona w kulturze jest dla współczesnego słuchacza pomostem między tym co jest mu bliskie we współczesnej muzyce a tym, co grało w duszach góralskich przodków. Potomkowie tradycyjnych rodzin z Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Podhala prezentują światu stare, tradycyjne melodie, nadając im nowy sens i brzmienie.

Ostateczny kształt formacji nadaje Zbigniew Wałach - muzyk i kompozytor, twórca i instrumentalista od wielu lat dbający o ciągłość i rozwój muzyki tradycyjnej swojego regionu.

Projekt "Wołanie" to kompozycje Zbigniewa Wałacha, które utworzone zostały na kanwie różnych nastrojów i przemyśleń. Utwory powstawały przez kilka lat pod wpływem miejsc, obrazów, odczuć, które poruszały i prowokowały do ich utrwalenia za pomocą subtelnego medium jakim jest muzyka. Utwory pełne ekspresji i nostalgii, pozwalają na chwilę zapomnienia i zatracenia się w magicznej, muzycznej podróży.

2 marca 2018, godz. 20.00, sala Browaru Zamkowego– WAŁASI
Bilety w cenie 15zł do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta oraz przed samym koncertem!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama