, piątek 5 czerwca 2020
Wakacyjne Kadry i Dźwięki zainaugurowane
Wakacyjne Kadry i Dźwięki to łącznie 17 filmów wyświetlanych na dużym ekranie w trzech różnych blokach. fot: COKDodaj do Facebook

Wakacyjne Kadry i Dźwięki zainaugurowane

mat.pras.
W sobotę 30 czerwca w Cieszynie ruszył 13. Festiwal Wakacyjne Kadry i Dźwięki. Seanse filmowe pod gołym niebem odbywać będą się w wakacyjne weekendy aż do końca sierpnia. Za nami inauguracja festiwalu i pierwsza projekcja filmu niemego „Ponad Śnieg”, który obejrzeliśmy z muzyką wykonywaną na żywo przez Waldemara Rychłego (Kwartet Jorgi) z zespołem.

Wakacyjne Kadry i Dźwięki to łącznie 17 filmów wyświetlanych na dużym ekranie w trzech różnych blokach. W bloku Nowe Kino Polskie zobaczymy najlepsze polskie produkcje ostatnich lat. Nie zabraknie również polskiego kina retro z zasobów Kinoteki Narodowej. Kopie filmowych klasyków otrzymały drugie życie i zostały cyfrowo odnowione w ramach projektu Nitro, dzięki czemu możemy się cieszyć starym, dobrym kinem w najlepszej jakości! Ciekawostką są projekcje niemych filmów z muzyką wykonywaną na żywo przez zaproszonych artystów. Wśród muzyków WKiD2018 znaleźli się m.in. Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi), zespół Czerwie, projekt Lód 9, czy duet Piotr Budniak i Paweł Urbański.

Przed nami drugi weekend festiwalowy. W piątek 6 lipca (na terenie przy Browarze Zamkowym Cieszyn) zobaczymy film „Będzie Lepiej” (1936) w reżyserii Michała Waszyńskiego, z kolei sobota to spotkanie z nowym filmem polskim. Na ekranie pojawią się m.in. Robert Więckiewicz i Janusz Gajos w produkcji „Konwój” (2016) Macieja Żaka. Projekcje rozpoczynają się o godzinie 21:30. Na kinomaniaków czekają wygodne leżaczki i pufy oraz popcorn, wata cukrowa i kraftowe piwa prosto z Browaru Zamkowego Cieszyn.

Organizatorem Festiwalu Wakacyjne Kadry i Dźwięki 2018 w Cieszynie jest Cieszyński Ośrodek Kultury COK „Dom Narodowy”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama