, poniedziałek 1 czerwca 2020
W Zabłociu otworzono nowy budynek wielofunkcyjny
Anna Grygierek razem ze Świętym Mikołajem otworzyła nową salę w Zabłociu. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

W Zabłociu otworzono nowy budynek wielofunkcyjny

BARBARA ŚLIŻ
W Zabłociu otworzono nowy budynek wielofunkcyjny

Prace na terenie obiektu rozpoczęły się na początku 2010 roku. fot. Barbara Śliż


W Zabłociu otworzono nowy budynek wielofunkcyjny

Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego wybudowano obiekt, który ma stać się miejscem aktywności mieszkańców. fot. Barbara Śliż

Stara stodoła, miejsce spotkań mieszkańców Zabłocia, odzyskała nowe oblicze. W miejscu rozpadającego się budynku powstała zupełnie nowa sala wielofunkcyjna zaadaptowana pod świetlicę środowiskową. Oficjalnego otwarcia sali dokonał święty Mikołaj razem z Anną Grygierek, burmistrz Strumienia.

W miejscu, gdzie stała stodoła, okoliczni mieszkańcy zwykle organizowali festyny i zawody sportowe. Jedną z takich imprez była plenerowa zabawa, zorganizowana w 2007 roku, przypominająca legendę, według której Cyganie w tym właśnie miejscu rozstawiali swoje tabory i handlowali towarem.

- Podczas tego spotkania powstał pomysł, by reaktywować opuszczone gospodarstwo, by stworzyć miejsce integracyjne, które służyłoby mieszkańcom - wspomina Anastazja Żur ze Strumienia.

Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych wybudowano obiekt, który ma stać się miejscem aktywności mieszkańców. W ramach projektu powstał parking, nowy plac zabaw i budynek zaadaptowany pod świetlicę środowiskową z pomieszczeniami gospodarczymi, łazienkami, salami z kominkiem, a także zewnętrznym grillem. Budynek kształtem nawiązuje do stodoły, która stała w tym miejscu.

Prace na terenie obiektu rozpoczęły się na początku 2010 roku. Całość projektu pochłonęła ponad milion złotych. - Ta inwestycja powoli domyka klucz, dzięki któremu w każdej miejscowości będziemy mieć salę reprezentacyjną. Kolejnym realizowanym zadaniem będzie budowa sali w Bąkowie - mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama