, piątek 5 czerwca 2020
W Pogórzu po raz piaty rozbrzmiewać będą kolędy
Pięć lat temu w Pogórzu odbył się pierwszy taki koncert... fot: MAT. PRAS.Dodaj do Facebook

W Pogórzu po raz piaty rozbrzmiewać będą kolędy

MAT. PRAS.
W Pogórzu po raz piaty rozbrzmiewać będą kolędy


W Pogórzu po raz piaty rozbrzmiewać będą kolędy

Już po raz piąty w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski odbędzie się Pogorskie kolędowanie. W tym roku – 6 stycznia o godz. 17.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.

Pięć lat temu w Pogórzu odbył się pierwszy taki koncert. Co roku występowały inne zespoły i kapele. Byli Grojcowianie, Zespół Dzień Dobry czy Zespół Retrospekcja. Rozbrzmiewały piękne kolędy w różnych stylach muzycznych. Nie inaczej będzie również podczas najbliższego Pogórskiego kolędowania. Na tradycyjna nutę zakolęduje Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, zespół jest wizytówką Śląska Cieszyńskiego. Nie tylko pięknie śpiewają i tańczą, ale również prezentują piękny strój i kulturę naszego regionu. Zespół sięga również do korzeni innych regionów, prezentując stroje regionalne. Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej cieszą się dużą popularnością i są niezapomnianym widowiskiem. Jednak to nie wszystko co przygotowali organizatorzy koncertu. W Pogórzu wystąpi również Gabi Gąsior i Zespół Holy Noiz. Gabi Gąsior to artystka, która swoim niepowtarzalnym głosem zachwyciła publiczność niejednej sceny na świecie. Koncertowała m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, była również jedna z gwiazd tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Do Pogórza przybędzie z zespołem Holy Noiz. Zespół początkowo występujący pod nazwą Gospel Friends w roku 2008 zdobył kilka nagród podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku oraz na gliwickim festiwalu Cantate Deo. W jesieni tego samego roku, grupa już pod nową nazwą Holy Noiz (z ang. święty hałas) dokonała pierwszych autorskich nagrań. W grudniu 2008 roku Holy Noiz nagrał płytę Live DVD „To On" wraz z chórem Gospel Joy, prowadzonym wówczas przez Briana Fentress (Regeneration). Z czasem Gabriela Gąsior i Holy Noiz zaczęli koncertować także niezależnie – Gabriela jako wokalistka i instruktor gospel, muzycy jako zespół akompaniujący innym artystom i chórom podczas koncertów, festiwali i warsztatów gospel. Grupa muzyków przez kilkanaście lat współpracy występowała na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir. Jak co roku organizatorzy liczą na obecność wielu widzów którzy zechcą zakolędować w kościele w Pogórzu. Koncert odbędzie się 6 stycznia 2017r. o godz. 17.00. Dochód z charytatywnego koncertu zostanie przekazany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania osobom potrzebującym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama