, środa 14 kwietnia 2021
W Istebnej wybiorą Najpiękniejszą Góralkę
Zeszłoroczną zwyciężczynią konkursu na Najpiękniejszą Góralkę została Dominika Legierska z Koniakowa. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

W Istebnej wybiorą Najpiękniejszą Góralkę

SM
W pierwszy weekend lipca w ramach XVIII Dni Istebnej odbędzie druga edycja Wyborów Najpiękniejszej Góralki. Do 29 czerwca można zgłaszać swój udział w konkursie.

Jak zaznaczają organizatorzy konkursu jego głównym celem jest przede wszystkim promocja stroju regionalnego i gwary wśród młodego pokolenia. Jury będzie bowiem oceniało kandydatki pod względem ich prezencji, usposobienia, sposobu wypowiadania się oraz znajomości elementów stroju góralskiego. Kandydatki będą prezentować się w trzech wyjściach w różnych kreacjach m.in. stroje wieczorowe, suknie ślubne oraz stró∆ góralski (istebniański). - Chcemy zachęcać dziewczyny, aby nie wstydziły się bycia góralkami, aby przekonały się, że noszenie stroju regionalnego czy mówienie gwarą jest szanowane i cenione - wyjaśnia Karina Czyż z Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publiczna w Istebnej i dodaje, iż każda z uczestniczek zobowiązana będzie do krótkiej prezentacji swojej osoby. Każdej z kandydatek jury zada również dwa pytania dotyczące jej zainteresowań bądź zawodu jaki wykonuje.

Jak przekonuje Karina Czyż warto wziąć udział nie tylko ze względu na nagrodę, którą jest 1000 zł, ale przede wszystkim ze względu na możliwość sprawdzenia siebie, swoich umiejętności i możliwości, jak również na możliwość zaistnienia w świecie modelingu (w jury zasiadają właścicielka agencji modelingu oraz projektantka mody). - Oprócz nagrody pieniężnej dla najpiękniejszej są również inne nagrody, które przyznaje jury. W ubiegłym roku był to kurs modelingu w agencji Lucyny Grabowskiej, która w tym roku również patronuje naszemu konkursowi oraz udział w finale Wyborów Miss Beskidów - wyjaśnia Czyż.

Udział w wyborach mogą wziąć dziewczyny w wieku od 16. roku życia, będące mieszkankami gminy Istebna. Kandydatki niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć organizatorowi zgodę rodziców. Wybory Najpiękniejszej Góralki 2014 dokona jury w składzie: Józef Polok (dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie), Zbigniew Wałach (muzyk ludowy, folklorysta), Lucyna Grabowska (właścicielka Grabowska Models oraz organizator Miss Beskidów), Lucyna Ligocka-Kohut (Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej) oraz Anna Drabczyńska (projektantka mody). Kandydatki do tytułu Najpiękniejszej Góralki mogą się zgłaszać do niedzieli, 29 czerwca. Zgłoszeń dokonuje się na podstawie złożonego formularza w formie elektronicznej lub papierowej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w załączniku do tego artykułu. Lista zgłoszonych kandydatek zostanie opublikowana na stronie www.istebna.eu we wtorek, 1 lipca. Wybory Najpiękniejszej Góralki 2014 odbędą się w niedzielę, 6 lipca w amfiteatrze "Pod Skocznią" w Istebnej w ramach XVIII Dni Istebnej.

Sponsorem nagrody w II edycji Wyborów Najpiękniejszej Góralki 2014 jest firma MOKATE

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najpiekniejszo bydzie Maryna od Malychjurkow.

Czyli znowu wygra ta, która najbardziej będzie podobała sie Lucynie, tak?? Organizator nie powinien zasiadać w jury!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama