, piątek 26 lipca 2019
VIII Bal Cieszyński już 14 stycznia
Podczas VIII Balu Cieszyńskiego wystąpi m.in. Estrada Regionalna "Równica" z Ustronia fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

VIII Bal Cieszyński już 14 stycznia

JM
Z udziałem ponad 100 muzyków z Polski, Czech i Słowacji w "Domu Narodowym" 14 stycznia odbędzie się VIII Bal Cieszyński. Wydarzenie poprzedzi otwarty dla publiczności koncert kapel góralskich, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na rzecz cieszyńskiego hospicjum.

Organizowane przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" wydarzenie na stałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie.

14 stycznia na deskach "Domu Narodowego" wystąpią kapele ludowe: "Nowina" z Jabłonkowa, "Kamraci z Błędowic", "Torka" z Cieszyna oraz słowacka kapela "Smykena" z Ostrawy. W trakcie balu zatańczą i zaśpiewają: Zespół Regionalny "Błędowianie" z Hawierzowa Błędowic oraz Estrada Regionalna "Równica" z Ustronia. Początek balu zaplanowano na godz. 19.00.

Bal poprzedzi koncert kolęd organizowany w ramach VIII Przeglądu Kapel Karpackich, który odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.30 w kościele oo. Franciszkanów pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. ks. L. Szersznika. W koncercie udział weźmie kapela "Lipka" i "Nowina" z Jabłonkowa, Estrada Regionalna "Równica" z Ustronia oraz kapela "Smykna" z Ostrawy. W trakcie koncertu zbierane będą datki na rzecz cieszyńskiego hospicjum. Będzie to również okazja do zakupienia płyt CD występujących zespołów.

- To jest święto tańca, folkloru, tradycji i śpiewu. To jest wszystko to, co Śląsk Cieszyński może pokazać ze swojej skarbnicy - mówi o koncercie oraz balu Józef Swakoń, organizator, który zachęca wszystkich gości do przyjścia w strojach regionalnych.

Cena zaproszenia na bal wynosi 120 zł od osoby. Można je nabyć w kwiaciarni "Mariusz" przy ul. Kochanowskiego w Cieszynie, w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego przy ul. Strzelniczej 24 w Czeskim Cieszynie oraz zamówić telefonicznie pod nr telefonów: 33 852 43 56, +48 602 671 460 lub +420 608 556 915.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To najpiękniejsze Bale w Cieszynie , uwielbialiśmy na nich bywać z Ryszardem , dopiero ciężka choroba Ryszarda pozbawiła na tej dużej przyjemności , wspomnienia, wspomnienia , wspomnienia ,,,,ach te wspomnienia....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama