, wtorek 11 maja 2021
Ustroń: VII Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Co roku na uczestników Międzynarodowego Dnia Osób Starszych czeka wiele atrakcji. fot: ustron.plDodaj do Facebook

Ustroń: VII Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

MB
Już 18 sierpnia na ustrońskim rynku odbędzie się VII Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W planach jest m.in. koncert EL „Czantoria”, a także występy Domów Pomocy Społecznej. Do Ustronia zjadą seniorzy z ponad dwudziestu placówek z Śląska Cieszyńskiego, Górnego Śląska, a także Zaolzia.

Impreza wystartuje już w najbliższy czwartek o godz. 8.30. Wtedy nastąpi rejestracja, a następnie przywitanie gości. Po nim do południa na rynku w Ustroniu odbędą się koncerty kapel i występy seniorów z terenu województwa śląskiego i Zaolzia. Organizatorem imprezy jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie, Miejski Dom Spokojnej Starości w Ustroniu, a także Miasto Ustroń.

- 1 października obchodzimy coroczne święto Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, ale wtedy zazwyczaj nie ma już ładnej pogody, sprzyjającej występom na świeżym powietrzu, dlatego w Ustroniu zdecydowaliśmy się już po raz siódmy zorganizować naszą imprezę w sierpniu, kiedy jest jeszcze ciepło, w okresie dożynek - wyjaśnia Ilona Niedoba z Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu w rozmowie z naszą redakcją.

Co roku na uczestników Międzynarodowego Dnia Osób Starszych czeka wiele atrakcji, między innymi stoiska z artystycznymi wyrobami, przygotowanymi przez podopiecznych domów pomocy. Można też obejrzeć oraz zakupić na przykład: zdobione butelki, obrazy, figurki, papierowe kwiaty, oryginalną biżuterię czy barwne hafty. Oprócz tego oczywiście występy estradowe na ustrońskim rynku. - Spodziewamy się seniorów z ponad dwudziestu DPS-ów, a także wyjątkowo w tym roku przyjadą do nas również pracownicy placówki z Niemiec, ponieważ chcą zobaczyć, jak to u nas wygląda, bo są zainteresowani organizowaniem takiej imprezy u siebie - wyjaśnia Ilona Niedoba.

Wspólną zabawę seniorów zakończy poczęstunek przygotowany dla wszystkich gości. Oczywiście wstęp na wydarzenia dla uczestników w każdym wieku jest wolny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama