, wtorek 14 kwietnia 2020
Uczniowie z Wisły chcą zbudować drukarkę 3D. Potrzebują wsparcia
Do 30 stycznia na stronie polakpotrafi.pl zbierane są wpłaty od osób, którym ten pomysł się spodoba i będą chcieli go wesprzeć. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Uczniowie z Wisły chcą zbudować drukarkę 3D. Potrzebują wsparcia

JM
Uczniowie z Wisły chcą zbudować drukarkę 3D. Potrzebują wsparcia

Pomieszczenie zostało przystosowane przez samych uczniów. fot. mat. pras.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem biorą udział w projekcie, którego celem jest zbudowanie drukarki 3D, ale żeby tak się stało potrzebne jest wsparcie. Do 30 stycznia w serwisie Polakpotrafi.pl trwa zbiórka na ten cel.

Drukarka 3D ma zostać zbudowana w ramach powstającej w szkole pracowni FabLab'u, czyli swego rodzaju małego laboratorium, w której można zmienić swoje projekty w realne, namacalne rzeczy. W pracowni, która powstała w dawnym szkolnym archiwum, mają się odbywać różnego rodzaju warsztaty nakierowane na naukę nowych technologii, cyfrowego wytwarzania i samodzielnego budowania różnych urządzeń. Pomieszczenie zostało przystosowane przez samych uczniów. Pod nadzorem dorosłych najpierw je posprzątali, a potem pomalowali.

- Szukaliśmy pomysłu, który byłby nietypowy, zainteresował uczniów, a także zachęciłby ich do pracy - mówi Elżbieta Szajtauer, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem.

Aby projekt mógł zostać zrealizowany w pełni potrzebne jest 11 tys. zł. Do 30 stycznia w serwisie polakpotrafi.pl zbierane są wpłaty od osób, którym ten pomysł się spodoba i będą chcieli go wesprzeć. Liczy się każda wpłata (nawet ta najmniejsza), za którą każdy wpłacający otrzyma jakiś upominek stosownie do wpłaconej kwoty.

Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dlaczego w Cieszynie żadna szkoła nie próbuje wykonać taki projekt. Pewnie brak nadgodzin dla belfrów , albo jest
ich za dużo.

Polecam obejrzyjcie sobie -"Świat z drukarki 3D - Max Kolonko - Mówię Jak Jest"

Nie wystarczy tylko chcieć, trzeba jeszcze forsę mieć!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama