, sobota 28 marca 2020
Tradycyjne kolędowanie w Pogórzu
W tym roku przed publicznością w Pogórzu wystąpi Olga Szomańska. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Tradycyjne kolędowanie w Pogórzu

DR
Już 30 grudnia 2018 r., o godz. 17.00 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Pogórzu po raz siódmy rozbrzmiewać będą najpiękniejsze kolędy. W tym roku przed publicznością w Pogórzu wystąpi Olga Szomańska.

W pogórskim kościele co roku występują różnorodni artyści. Pogórzanie śpiewali już m.in. z Gojcowianami, Zespołem Dzień Dobry, Zespołem Retrospekcja, Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz Gabrielą Gąsior z Zespołem Holy Noiz, a w ubiegłym roku z zespołem The Voices of M.M., Chórem Albatesso i Violą Brzezińską. Każdego z wymienionych artystów różnią aranżacje i style muzyczne. Co roku łączy ich jednak niepowtarzalna rodzinna, świąteczna atmosfera.

Zadba o nią w tym roku Olga Szomańska - wokalistka, aktorka. Jest laureatką SuperJedynki na Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika), laureatka Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Spotkań Literacko-Muzycznych we Wrocławiu i Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60. i 70. w Wyszkowie. W 1999 roku została laureatką programu Szansa na sukces, w którym zaśpiewała piosenkę „W moim magicznym domu” z repertuaru Hanny Banaszak. Zdobyła I nagrodę „TOPTrendy Festiwal” Sopot 2007. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. W 2011 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę o tytule „Nówka”, której premiera miała miejsce 13 kwietnia w warszawskim Teatrze Imka. Na płycie znalazło się 13 utworów (w większości autorskich) napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. W 2017 Olga Szomańska została najlepszą wokalistką musicalową, przyznano jej statuetkę podczas gali rozdania nagród muzycznych im. Jana Kiepury.

Olga Szomańska zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in. Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. Podczas tego nastrojowego koncertu usłyszymy również utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych).

Tradycyjnie, organizatorzy „Pogórskiego Kolędowania” wyznaczyli cel, na który zbiorą środki podczas tego wydarzenia. W ubiegłym roku zebrano 3 603 zł na pomoc rodzinom w dalekim Aleppo. Środki zebrane 30 grudnia 2018 r. trafią do dzieci w Mołdawii i na Ukrainie – przeznaczone zostaną na wyjazd na wakacje.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama