, sobota 19 września 2020
Tomasz Jachimek: Cieszyn jest strasznie daleko! (konkurs)
Jachimek w satyryczny, błyskotliwy, a przede wszystkim zabawny sposób opisuje otaczająca rzeczywistość.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Tomasz Jachimek: Cieszyn jest strasznie daleko! (konkurs)

BARBARA ŚLIŻ
Tomasz Jachimek: Cieszyn jest strasznie daleko! (konkurs)

"Handlarze czasem" - najnowsza książka Tomasza Jachimka miała premierę w ubiegłym roku. fot. Barbara Śliż


Tomasz Jachimek: Cieszyn jest strasznie daleko! (konkurs)

Henryk Sawka (pierwszy od prawej) jest autorem ilustracji do publikacji Tomasza Jachimka. fot. Barbara Śliż

Hotel Liburnia. Piątkowe popołudnie i prawie okrągły stół, przy którym spotkało się kilka osób. Wśród nich on, ten najważniejszy - Tomasz Jachimek. Kabareciarz, artysta i autor książki \"Handlarze czasem\" prezentował swoją najnowszą publikację w ramach HECY 2011.
Tomasz Jachimek łączy w sobie osobę autora tekstów skeczy, sztuk teatralnych, monologów, piosenek, felietonów prasowych i audycji radiowych oraz ich wykonawcę. Z niesamowitą lekkością bawi zgromadzoną na widowni teatru publiczność. W satyryczny, błyskotliwy, a przede wszystkim zabawny sposób opisuje otaczającą rzeczywistość. Krzywym okiem patrzy na świat, z dystansem opisuje to, co dotyczy każdego z nas. Słuchając jego monologów trudno powstrzymać się od śmiechu. Jego programy artystyczne to najlepsze połączenie Grzegorza Halamy i Ireneusza Krosnego.

W Cieszynie artysta występował już kilka razy. Tym razem kabareciarz gościł w ramach HECY 2011 - Cieszyńskich Wieczorów Kabaretowych. - Mam ogromne pretensje do geografii Cieszyna, to miasto leży strasznie daleko. Cieszę się jednak na ten występ. Już teraz słyszę same superlatywy o nadchodzącym wieczorze, a po nim będzie za pewne jeszcze lepiej - mówi Tomasz Jachimek.

W piątkowe popołudnie, 4 listopada, razem z Henrykiem Sawką artysta prezentował swoją najnowszą książkę "Handlarze czasem". Publikacja opisuje losy kilkorga ludzi, którzy za sprawą cudownej maszyny zmienili swoje życie. Książka dodatkowo opatrzona jest ilustracjami mistrza satyry.

- Pomysł był prosty. Specjalny, przeciętny prozaiczny człowiek planuje zbudować maszynę do podróżowania czasem, w której można wykupić dowolną ilość godzin spędzonych w czasie. Jeśli ma się na tyle dużo pieniędzy. - wyjaśnia Jachimek.

Niezwykły wynalazek szalonego Franciszka daje możliwość sprzedawania czasu. Ci, którzy mają go za mało śmiało mogą sobie dokupić kilka dodatkowych godzin. Ci zaś, którzy narzekają na nadmiar wolnego czasu mogą go odsprzedać i nieźle na tym zarobić. Tak rozkręca się interes handlarzy czasem, który z czasem przeistacza się w wielkie rodzinne przedsiębiorstwo, w którym każdy walczy o jak najlepszą pozycję.

Książka dostępna jest na rynku od października 2010 roku. Jak mówi jej autor - pozytywnych opinii nie ma, ale za drugim razem na pewno będzie lepiej. - Ku mojemu zdziwieniu na forach internetowych jest jednak wiele pozytywów pod jej adresem. Wiadomo, znajomi zawsze będą chwalić - dodaje. - To jest kawałek dobrej literatury, autor rokuje na przyszłość - komentuje Henryk Sawka, rysownik, satyryk.

Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest książka "Handlarze czasem" z autografem Tomasza Jachimka i Henryka Sawki!

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Od którego roku Tomasz Jachimek jest stałym gościem programu telewizyjnego "Szkło kontaktowe"?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji portalu gazetacodzienna.pl.

POLECAMY: Lubisz konkursy? Śledź je na bieżąco!

Konkurs został zakończony. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jaroslaw Zbaw Polske Kaczyński

Jest trzeci pewnik po śmierci i podatkach. Ani Panu Tomkowi, ani panu Henrykowi Nikt roboty w czasie przewidywalnym nie odbierze. Może być nawet nadmiar materiału do obśmiwania. A tak przy okazji wizyty znamienitych Gości: do kogo się zwrócić aby posprzątał ten śmietnik pod estakadą i w kierunku magazynów. Góra w śmieci w krzakach, prawie w Centrum Miasta przeraża. Może jednak się czepiam?

a"Liburnię"chcą sprzedać za ok.10,5banki w złotóweczkach.jakoś im hotelik nie idzie?

Szkoda tylko, że tyle byków jest w codziennej hi, hi :)

Szechtera to dopiero cenzura.

Cenzura też na POziomie...

Gazeta Polska Codzienna to jest czasopismo na swiatowym POziomie.

ufff! całe szczęscie, że istnieje codzienna. Bo te wypociny na ten temat portalu ox to jakaś kpina, nie mówiąc o ich zdjęciach...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama