, niedziela 20 października 2019
Tłumy na Święcie Trzech Braci
Wysoka frekwencja fot: DRDodaj do Facebook

Tłumy na Święcie Trzech Braci

Za nami kolejne podwójne, bo polsko-czeskie święto dwóch miast – Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Nie brakowało atrakcji i dobrej muzyki. W tym roku Cieszyn otrzymał sporą dawkę muzyki alternatywnej, rockowej. Było również popowo i rock and rollowo.

Rozpoczęło się tradycyjnie barwnym korowodem oraz spotkaniem przedstawicieli Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na moście Przyjaźni. Na oficjalną inaugurację z przekazaniem ośrodkom kultury klucza do obu miast, zaproszono tym razem do Czeskiego Cieszyna. Tego dnia na cieszyńskiej scenie wystąpili: COK-owa Amatorska Grupa Gitarowa, Lunatyp, Łąki Łan i Grzegorz Hyży. W sobotę tańczyły grupy działające w COK-u, prezentowały się lokalne rockowe zespoły: Demontaż, Lazy Leg oraz 8 lat w Tybecie & Chwytak. Dla Cieszyniaków zaśpiewał Shakin’ Dudi, a także gwiazda wieczoru Katarzyna Nosowska w nowej odsłonie. W niedzielę wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta „Cieszynianka”, miasto partnerskie Puck, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Na scenie zobaczyliśmy również fragmenty musicalu „Zwycięzcy”, a także uczestników Bitwy na Nogi: Zamotane Mamy, Odlotowych Seniorów i Bombowe Dzieciaki. Trzydniowe świętowanie zwieńczyło wystąpienie Lady Pank. Koncert przyciągnął tłumy, które wypełniły cieszyński rynek po brzegi.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama