, niedziela 21 lipca 2019
Terapia śmiechem gwarantowana
Książce towarzyszą warsztaty „Jaką bajkę opowiadasz o sobie”, po których każdy z uczestników wychodzi z napisaną przez siebie i o sobie bajką.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Terapia śmiechem gwarantowana

red.
Bajkowy, damsko-męski duet autorski („Dream Team”, jak napisała jedna z recenzentek), czyli coach Barbara Popławska i psychoterapeuta Jacek Gientka, napisali książkę „Bajki dorosłych”, czerpiąc obficie ze swojego dużego doświadczenia zawodowego i życiowego. „Bajki...” rysunkami dopowiedziała Elżbieta Rowińska-Garbień. A ilustracje te są kolorowankami, więc każdy może nadać im swoje barwy. Książce towarzyszą warsztaty „Jaką bajkę opowiadasz o sobie”, po których każdy z uczestników wychodzi z napisaną przez siebie i o sobie bajką.

Spotkanie z autorami odbędzie się już 13 września w Księgarni Piastowskiej w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej 6, o godz. 17:00. Barbara Popławska podpowie jak zarządzać stresem i jak wzmocnić poczucie własnej wartości. Jacek Gientka doradzi w kwestii asertywności i skutecznej komunikacji.

„Nie cierpię tych bajek, bo tak bardzo są o mnie” - słyszą czasem autorzy od przekornych czytelników. Wiele osób mówi, że odnajduje tam swoich bliskich i dalekich. Bajki nikogo nie zostawiają obojętnym. Można się w nich przejrzeć jak w lustrze, albo jak w krzywym zwierciadle. Wywołują wiele różnych emocji – są nie tylko okazją powrotu do ubranych w kostium bajkowy dziecięcych metafor, co wywołuje nostalgiczny uśmiech, ale przez sięgnięcie do archetypów skłaniają też do zadumy.

„A ta bajka jest napisana specjalnie dla radiowców” - jak stwierdził dziennikarz RDC w audycji na żywo. Ta i inne opowieści na spotkaniu autorskim. Na spotkaniu autorzy czytają też bajki, trochę opowiadają o ich powstawaniu, o różnych emocjach, o ciekawych i zaskakujących sytuacjach związanych z bajkami, o ćwiczeniach literackich w rymowaniu sytuacyjnym, komunikacyjnym i telekomunikacyjnym, o pracy z metaforą i twórczej improwizacji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama