, piątek 16 kwietnia 2021
Teatr Polski w Bielsku-Białej otwiera drzwi!
Po informacji „odmrażającej” teatry od dnia 6 czerwca Teatr Polski w Bielsku- Białej nie zwleka i otwiera drzwi właśnie tego dnia. fot: wikipedia.plDodaj do Facebook

Teatr Polski w Bielsku-Białej otwiera drzwi!

UM
Teatr Polski w Bielsku-Białej otwiera drzwi!

Zarówno premiera jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m. in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru.

Po informacji „odmrażającej” teatry od dnia 6 czerwca, Teatr Polski w Bielsku-Białej nie zwleka i otwiera drzwi właśnie tego dnia. Powrót zainauguruje ulubionym przez publiczność tytułem: „Mayday”. Już tydzień później prapremiera polska spektaklu „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca. Również 13 czerwca „W górę!” będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie VOD.

- Czekaliśmy na ten moment trzy miesiące. Całe trzy miesiące – najdłuższych, smutnych bo przymusowych „wakacji” za nami. „Wygramy z tym i zagramy dla Was!”- pisaliśmy – i wreszcie spełnia się ta obietnica. Staraliśmy się być z naszymi widzami przez ten czas. Najważniejsze, że widzowie nas nie opuścili i dawali olbrzymie wsparcie; dziękujemy za to i nieustająco także za to, że wiele osób zdecydowało się zachować bilety na odwołane spektakle; gwarantujemy, że będą mogli je wykorzystać w innym terminie i nie ukrywamy, że ta decyzja pomogła utrzymać kondycję finansową teatru – podkreśla dyr. Teatru.

Zarówno premiera jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m. in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru. O wszystkich pozostałych zasadach uczestnictwa w spektaklach widzowie mogą znaleźć informację na stronie internetowej i fb teatru, na ulotkach oraz w budynku.

Wyjątkowo w tym roku teatr będzie grał w okresie wakacji. Repertuar na letnie miesiące już niebawem na stronie teatru; na platformie VOD, poza pokazem premierowym będą dostępne archiwalne spektakle, pojawią się też pierwsze odcinki audycji „Audycja miłosna” (wg scenariusza Zuzanny Bojdy i w reżyserii Agaty Puszcz, realizowanej ze środków pozyskanych z projektu „Kultura w sieci”).

- Nie zapominamy również o naszych widzach z niepełnosprawnościami wzroku oraz słuchu i ruszamy z realizacją kolejnej edycji projektu „Spektakle bez barier – sezon 2019” dofinansowanego środków programu Kultura Dostępna MKiDN – czytamy na stronie Teatru

Maseczki znikają już z ulic, ale jeszcze przez jakiś czas będą obowiązkowe m. in. teatrze. W związku z tym przygotowano dla widzów kilkanaście wyjątkowych – ozdobionych ręcznie malowanym wizerunkiem budynku teatru. Informacja o zasadach ich nabycia będzie dostępna na stronie i fb teatru.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama