, piątek 20 lipca 2018
Teatr Cieszyński dla niepełnosprawnych
Dla podopiecznych taki udział w życiu artystycznym jest bardzo ważny.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Teatr Cieszyński dla niepełnosprawnych

red.
Już po raz kolejny Teatr Cieszyński zorganizował charytatywną akcję "Bajkowe Przedpołudnie", w której aktywnie uczestniczą artyści ze wszystkich trzech scen teatru zza Olzy. Cała akcja składa się z przedstawienia, po którym następuje festyn dla osób niepełnosprawnych.

W tym roku podopieczni pięciu placówek ( z Czeskiego Cieszyna, Trzyńca, i Żukowa Górnego) mieli okazję obejrzeć spektakl "Otesanek" Sceny Lalek "Bajka". Ten spektakl gości już w ich repertuarze od trzech sezonów. Jest to klasyczna czeska bajka o uniwersalnych i ponadczasowych wartościach.

Następnie goście korzystali z wielu atrakcji podczas festynu, gdzie mogli tańczyć i bawić się razem z aktorami. Jest to wspaniała inicjatywa, umożliwiająca podopiecznym spędzanie czasu pośród ludzi, którzy dostrzegają w nich normalne osoby, mające te same potrzeby i uczucia co inni. Impreza w tej postaci jest organizowana już od 25 lat. Na początku w latach 80. był to Dzień Dziecka. Jednak szybko zadedykowano wydarzenie dzieciom niepełnosprawnym.

Dla podopiecznych taki udział w życiu artystycznym jest bardzo ważny. Każdy z nich z niecierpliwością czeka na kolejną edycję akcji "Bajkowe Przedpołudnie".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama