, wtorek 11 sierpnia 2020
Taniec, czym jest w życiu człowieka?
Taniec w tej szkole to nie tylko zabawa - to ciężka praca fot: www.cieszyntanczy.plDodaj do Facebook

Taniec, czym jest w życiu człowieka?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Taniec, czym jest w życiu człowieka?

fot. Studio Tańca Relevé


Taniec, czym jest w życiu człowieka?

fot. Studio Tańca Relevé


Taniec, czym jest w życiu człowieka?

fot. Studio Tańca Relevé


Taniec, czym jest w życiu człowieka?

fot. Studio Tańca Relevé

Taniec, czym jest w życiu człowieka? Czy jest to tylko dobry sposób spędzania wolnego czasu, czy jednak coś więcej?

Cieszyńskie Studio Tańca Relevé już kolejny rok otwarło sezon artystyczny w naszym mieście, oferuje zajęcia dla maluszków ( od 4 roku życia), dla dzieci, młodzieży oraz kobiet. Studio tańca ukierunkowane jest do prowadzenia zajęć z techniki tańca współczesnego, modern, jazzu, tańca klasycznego i pokrewnych technik wykorzystywanych w stylu jazzowym, np. akrobatyki. Tancerki co tydzień w schludnych kostiumach, uczesanych kokach przybywają na zajęcia by poznawać tajniki sztuki tańca. Maluszki naturalnie - bawią się w rytm muzyki, ćwicząc koordynacje, poznają pozycje i zasady tańca. Zajęcia dla najmłodszych mają za zadanie umuzykalnić i uwrażliwić, ale już ich starsze koleżanki pracują nieco inaczej.

Taniec w tej szkole to nie tylko zabawa - to ciężka praca

Ostry trening wytrzymałościowy, ciężkie ćwiczenia rozciągające, żmudne powtarzanie tych samych elementów by wypracować je do perfekcji. Dla każdej z naszych tancerek taniec może być czymś innym, może nieść inne wartości, jest taką formą ruchu, która może być interpretowana na wiele sposobów. Dla jednych może być sekwencją określonych kroków, dla innych może mieć znaczenie czysto estetyczne, może być wyrazem uczuć i emocji np. dziecko podskakuje z radości lub gniewnie tupie nogami, zapalony rozmówca uderza dłonią w stół, płaczliwa dziewczyna kołysze miarowo ciałem. Jest to więc zjawisko ruchowe, będące modyfikacją ruchów naturalnych. Prowadzone zajęcia są formą edukacji ruchowej, aktywności fizycznej, wpływają na harmonijny rozwój nie tylko ciała, ale też intelektu i sfery psychicznej. Bazują na założeniu, że ruch osoby odzwierciedla indywidualny sposób myślenia i przeżywania emocji. Staramy się przekazać uczniom naszej szkoły jak taniec może wpłynąć również na zdrowie człowieka. Pozytywnie wpływa na układ ruchu, oddychania, krążenia, ma udział w procesach przemiany materii oraz służy podtrzymywaniu sprawności fizycznej. Oddziałuje na motorykę: siłę, zręczność, szybkość, wytrzymałość.

Nie bez znaczenia jest fakt, że taniec kształci pozytywne cechy charakteru, w szczególności świadomą wewnętrzną dyscyplinę, co wpływa na umiejętność zespołowego współdziałania i współzawodnictwa. Taniec pomaga również w utrzymywaniu równowagi emocjonalnej, daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też jest wykorzystywany jest również jako metoda psychoterapii. Psychoterapia tańcem i ruchem jest metodą, która wykorzystuje taniec i ruch jako proces integracji osoby w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej. Podsumowując taniec jest ekspresją ruchową uszlachetniającą człowieka. Może bowiem pełnić wiele funkcji - estetyczną, poznawczą czy utrwalającą tożsamość.

Zapraszamy do cieszyńskiego Studia Tańca Relevé, www.cieszyntanczy.pl, tel. 798 701 622, Stary Targ 4, Cieszyn

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama