, wtorek 12 maja 2020
Święto Niepodległości w Teatrze Elektrycznym
"Bohaterowie Sybiru"  fot: NITROFILMDodaj do Facebook

Święto Niepodległości w Teatrze Elektrycznym

DR
"Bohaterowie Sybiru" oraz "Zima na Lampedusie" to dwie propozycje Teatru Elektrycznego w Skoczowie. Pierwsza z nich zaplanowana jest na piątek, 11 listopada, a druga na najbliższy wtorek, czyli 15 listopada.

"Bohaterowie Sybiru"

Z okazji obchodów dnia 11 listopada-Narodowego Święta Niepodległości, skoczowski Teatr Elektryczny zaprasza na specjalny pokaz filmu pt.: "Bohaterowie Sybiru", w reżyserii Michała Waszyńskiego. Jest to dramat z 1936 roku. Opowiada o losach polskich zesłańców, którzy po powstaniach narodowych znaleźli się pośród śniegów Syberii. Gdy w pobliskim miasteczku zostaje otwarty punkt rekrutacyjny do armii gen. Żeligowskiego, Polacy tłumnie się stawiają, gotowi nie pierwszy raz walczyć o wolność Ojczyzny. Lecz droga do domu, pośród mrozu, śniegu i głodu, może być najtrudniejszą drogą w ich dotychczasowym życiu. W rolę jednego z bohaterów filmu wciela się niezapomniany Eugeniusz Bodo. Projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa 97 minut. Cena biletu wynosi 10zł.

Tydzień Edukacji Globalnej w Skoczowie - pokaz filmu "Zima na Lampedusie"

18. Tydzień Edukacji Globalnej w Skoczowie pod hasłem „Razem dla Pokoju” potrwa w tym roku od 14 do 20 listopada. Wybór tegorocznego tematu jest spowodowany obecną sytuacją globalną, a w szczególności europejski kryzys postaw obywatelskich wobec sytuacji uchodźców. Ludzie są zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania bezpiecznego azylu w innych krajach. Doprowadziły do tego liczne konflikty, toczące się na całym świecie, trwająca od kilku lat wojna w Syrii oraz klęski naturalne. Większość uchodźców próbuje dotrzeć do Europy za pomocą łodzi ratunkowych, pontonów, a także pieszo. W takiej sytuacji w Europie narasta lęk, liczne napięcia oraz zachowania ksenofobiczne. Symbolem tragedii migrantów oraz jednocześnie pierwszym miejscem ich zetknięcia się z Europą jest włoska wyspa Lampedusa, o której tak naprawdę wiemy bardzo niewiele. Reżyser filmu „Zima na Lampedusie”, Jakob Brossmann, stworzył fascynujący portret życia na wyspie, czyli Europy na granicy – dosłownie i w przenośni.

Organizatorami tego wydarzenia są Natalia Kałuża oraz Adam Konieczny, a współorganizatorami Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Natomiast pokaz filmu zostanie zrealizowany w ramach projektu „WATCH DOCS – zrób to sam”. Po projekcji filmu, który rozpocznie się o godzinie 18:00 (15 listopada b.r.) organizatorzy zapraszają na dyskusję.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Cena biletu wynosi 10zł."
Świeto Niepodległości.
To ciekawe, glutowaty 'Smoleńsk' pisczyzna potrafiła fundować gratis...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama